رقابت ۲ هزار و ۴۰۰ داوطلب شهرستان شوش در کنکور سراسری

فرماندار شهرستان شوش گفت: بیش از دو هزار و ۴۰۰ داوطلب شهرستان شوش در بزرگترین آزمون علمی کشور (کنکور سال ۹۶) برای ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با یکدیگر رقابت می کنند.

 به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضا نجاتی” فرماندار این شهرستان در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان شوش که با محوریت کنکور سراسری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنکور سراسری سال ۹۶ در سطح شهرستان همزمان با سراسرکشور گفت : دستگاه‌های متولی شهرستانی باید برای فراهم کردن امکانات لازم در این زمینه تلاش کنند.

“نجاتی” افزود : ضرورت دارد تا شرایط لازم جهت آرامش داوطلبین در این آزمون فراهم شود.

وی در ادامه ببر فراهم کردن موضوع سیستم خنک کننده،سرویس ایاب و ذهاب، استقرار عوامل خدمات دهنده از جمله برق،آب، اورژانس و آتش نشانی در زمان برگزاری کنکور سراسری تاکید کرد.

رییس شورای آموزش و پرورش شوش اظهارکرد: با توجه به اهمیت برگزاری کنکور سراسری ، همکاری ادارات و نهادها در خصوص اجرای هرچه بهتر آن ضروری است.

“نجاتی” افزود: داوطلبان کنکور سراسری در ۱۶ حوزه امتحانی و به مدت دو روز با هم رقابت می کنند.

فرماندار شهرستان شوش اظهار کرد: از ۲ هزار و ۴۰۰ داوطلب کنکور سراسری بیش از یک هزار و هشتصد نفر دختر  و ۶۵۵ نفر نیز پسر می باشند ضمن اینکه ۲۵۰ نفر عوامل اجرایی کار برگزاری کنکور در این شهرستان را بر عهده دارند.

وی همچنین بر شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز تاکید کرد و گفت: آموزش و پرورش با همکاری دیگر دستگاه ها اقدامات لازم جهت رفع مشکلات آنها و فراهم کردن شرایط تحصیل را برای سال تحصیلی جدید فراهم آورد.

ˈعبدالله رحیم خانیˈ سرپرست آموزش و پرورش شوش نیز در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه ی برگزاری آزمون سراسری ارائه کرد.

 

گفتنی است آزمون سراسری سال ۹۶ همزمان در سراسر کشور در روزهای پانزدهم و شانزدهم تیرماه جاری در چهار نوبت برگزار می شود.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *