سرعت کنونی آموزش و پرورش مانع اجرای کامل قانون اعمال معدل در کنکور در مهلت قانونی می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است سرعت کنونی آموزش و پرورش مانع اجرای کامل قانون اعمال معدل در کنکور در مهلت قانونی می‌شود.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متاسفانه هم اکنون شاهد بی‌مهری نسبت به اجرای قانون ﺳﻨﺠﺶ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ و تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری هستیم، گفت: اجرای این قانون با تاثیر ۲۵ درصدی سوابق شروع شد و هم اکنون طبق گفته مسئولان در سال جاری به ۳۰ درصد می‌رسد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس روند کنونی تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری زمان به پایان رسیدن این امر مشخص نیست در حالی که طبق قانون باید در یک دوره ۵ ساله شاهد اتمام آن باشیم، اظهار کرد: متاسفانه روح اجرای قانون با متن قانون منافات دارد لذا اگر مسئولان توانایی عمل به قانون را ندارند باید عنوان کنند نه اینکه روند کار را با کندی مواجه کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری مسئول اجرای ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺳﻨﺠﺶ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ هستند، ادامه داد: در این راستا آموزش و پرورش مسئولیت برگزاری آزمون‌های استاندارد است که متاسفانه این مهم به درستی محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه دستگاه‌های مسئول مکررا در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر شده و نسبت به اجرای دقیق قانون متعهد شده‌اند، تصریح کرد: متاسفانه علی رغم همه مسائل قانون ﺳﻨﺠﺶ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮ روی زمین مانده است از این رو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حتما این مهم را پیگیری و بررسی خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه هم اکنون خانواده‌ها و دانش آموزان سرگردان بوده و نمی‌دانند باید برای شرکت در آزمون چه کاری انجام دهند، خاطرنشان کرد: رفتارهای سلیقه‌ای در اجرای قانون همیشه آسیب‌زا بوده و می‌توان اذعان کرد که این رویه شامل حال قانون تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری هم شده است.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *