مهندسی عمران از زبان رتبه‌ی ۱۶۳ کنکور

مهندسی عمران از زبان رتبه‌ی ۱۶۳ کنکورReviewed by دینی صد on Jul 11Rating:

حسن فدوی، دانشجوی رشته‌ی مهندسی عمران دانشگاه شریف، رتبه‌ی ۱۶۳ منطقه‌ی ۲ 

 یکی از دلایل انتخاب رشته مهندسی عمران فعالیت اعضای خانواده در این رشته بود که باعث ایجاد علاقه از دوران کودکی در من شده بود. توانایی کار در ادارات در حین فراهم بودن زمینه برای ثبت شرکت و هم‌چنین انجام کار آزاد در این زمینه نیز یکی دیگر از دلایل انتخاب من بود.

طبیعی است که نگرش به این موضوع و این رشته قبل از دوره‌ی دانشگاه با بعد از دوره‌ی دانشگاه تفاوت زیادی دارد اما این رشته به علت ملموس بودن بیش‌تر از رشته‌های دیگر می‌توان از خواندن درس‌ها لذت برد چون تقریباً برای بیش‌تر مطالب مثال عینی وجود دارد؛ ولی در کار با توجه به زمینه‌ای که می‌خواهیم در آن مشغول بشویم ممکن است دانشگاه از ۰ تا ۱۰۰ درصد به ما کمک کند. به گونه‌ای که در زمینه‌ی اجرا چیزی که نقش اول را بازی می‌کند روابط عمومی، بعد تجربه و بعد تحصیلات آکادمیک است؛ اما در زمینه‌ی محاسبات نقش این موارد به ترتیب اولویت کم‌رنگ یا پررنگ‌تر می‌شوند.

در دانشگاه‌های ایران در مقطع کارشناسی بیش‌تر گرایش عمران عمران موجود است که در کارشناسی ارشد به گرایش‌هایی چون مدیریت پروژه‌ی سازه‌، زلزله، خاک، آب، سازه‌های هیدرولیکی و… تقسیم می‌شود. داشتن روابط عمومی بالا در این رشته حرف اول را می‌زند. هر چند همان طور که گفته شد در بعضی زمینه‌ها نیاز به این توانایی کم‌تر دیده می‌شود ولی در کل بسیار مهم است. در صورت علاقه مانند سایر رشته‌ها زمینه‌ی ادامه‌ی تحصیل و انجام تحقیقات و مطالعه در این رشته نیز فراهم است.

به علت ملموس بودن رشته مهندسی عمران و نیازهای مشخص، درس‌های این رشته نسبت به درس‌های رشته‌هایی چون برق و مکانیک ساده‌تر بوده و به طبع آن خستگی از درس در آن نسبت به این گرایش‌ها کم‌تر است.

موسسه حرف آخر

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *