وزارتخانه‌های علوم و آموزش برای افزایش سهم سوابق تحصیلی در کنکور هماهنگ شوند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش باید برای افزایش سوابق تحصیلی در کنکور هماهنگ شوند، گفت: به دلیل عدم ایجاد زیرساخت‌های لازم نمی‌توان سالانه ۱۰ درصد به سهم سوابق تحصیلی در کنکور دانشگاه اضافه کرد.
سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص عدم افزایش سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۶، گفت: آموزش و پرورش به دلایل ایجاد نکردن زیرساخت‌های لازم همچنان نمی‌تواند طبق اهداف و برنامه‌های مشخص شده، سالانه ۱۰ درصد به سهم سوابق تحصیلی برای ورود به دانشگاه اضافه کند به همین دلیل امسال نیز همچون سال گذشته این سهم ۳۰ درصد باقی مانده است.
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی تحقق این مسئله را مستلزم اهتمام کامل آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: در نظر گرفتن گروهی کارشناسی به منظور سنجش سطح علمی مدارس کشور با هدف استانداردسازی آزمون نهایی از جمله مسائل مهمی است که باید برای افزایش سهم سوابق تحصیلی در کنکور به آن توجه کرد.
وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش باید برای اجرای صحیح این قانون هماهنگ شوند، ادامه داد: کنکور علاوه براینکه استرس‌آور است، هزینه‌های بسیاری را به خانواده‌ها تحمیل می‌کند و این موضوع سبب شده یادگیری دانش‌آموزان کلید واژه‌ای و مقطعی شود.
ساداتی نژاد با بیان اینکه اجرای این طرح کیفیت آموزشی را افزایش می‌دهد، گفت: در قانونی که سال ۹۲ در مجلس به تصویب رسید مقرر شد به صورت تدریجی سهم سوابق تحصیلی در کنکور افزایش یابد تا در نهایت به حذف کنکور برسیم هرچند تا زمانی که ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها بر اساس تأثیر سوابق تحصیلی نشود، کنکور نیز حذف نخواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عدم یافتن جایگزینی به غیر از کنکور برای رشته‌های پرمتقاضی برخی از دانشگاه‌ها را یکی از مشکلات پیش‌روی این قانون دانست.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *