کسب ۳۱ رتبه تک رقمی کنکور سراسری ۹۶ توسط بورسیه‌های بنیاد قلم چی

اکثر رتبه های تک رقمی کنکور سراسری ۹۶  از بورسیه های بنیاد قلم چی بوده اند

از میان تمامی داوطلبان کنکور سراسری ۹۶ تعداد ۳۱ نفر از دانش آموزان در آزمون های آزمایشی قلم چی شرکت کرده بودند و از بورسیه های بنیاد قلم چی بودند. درخشش این عزیزان در کنکور سراسری ۹۶ برای کشور عزیزمان افتخار آفرین بود.

کنکور سراسری 96

با بررسی نتایج کنکور سراسری ۹۶، تعداد ۳۱ دانش آموز رتبه تک رقمی این آزمون (۲۹ رتبه تک رقمی منطقه و ۲ رتبه تک رقمی کشوری)، بورسیه بنیاد قلم چی هستند.

 

زهرا علومی مسئول بورسیه در گفت و گو با روابط عمومی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، اظهار داشت: از میان ۱۳۶ دانش آموز رتبه تک رقمی بنیاد در کنکور سراسری ۹۶ ، ۳۱ دانش آموز، بورسیه بنیاد قلم چی هستند.

در ادامه:

بنابر این گزارش، از میان این دانش آموزان، ۲ نفر از شهرهای یزد و اردبیل دارای رتبه تک رقمی کشوری هستند؛ همچنین بر اساس آمار، پذیرفته شدگان به صورت رشته محور شامل ۱۰ دانش آموز در رشته ریاضی، ۸ دانش آموز در رشته تجربی، ۹ دانش آموز در رشته انسانی، ۲ دانش آموز در رشته هنر و ۲ دانش آموز در رشته زبان هستند.

به گفته علومی، ۱۵ نفر از این دانش آموزان از مدارس استعدادهای درخشان (تیزهوشان)، ۸ نفر در مدارس دولتی، ۷ نفر در مدارس نیمه دولتی و ۱ نفر در مدرسه شاهد بودند.

آمار دانش آموزان بورسیه رتبه تک رقمی کنکور سراسری ۹۶ به تفکیک تعداد قبولی های هر استان شامل:

۵ نفر استان خراسان، ۳ نفر استان مازندران، ۳ نفر استان فارس، ۳ نفر استان تهران، ۳ نفر استان آذربایجان غربی، ۲ نفر استان آذربایجان شرقی، ۲ نفر استان اردبیل، ۲ نفر از شهر تهران هستند و استان های اصفهان، ایلام، قزوین، گلستان، یزد، بوشهر، البرز و کرمان هرکدام دارای یک رتبه تک رقمی هستند.

علومی تصریح کرد:

۴ نفر از این دانش آموزان روستایی هستند که به ترتیب از روستاهای زواره در استان مازندران، ترکمپور در استان آذربایجان شرقی، جعفر آباد در استان آذربایجان غربی و کریم آباد در استان کرمان در کنکور سراسری ۹۶ حائز رتبه تک رقمی شدند.

این گزارش می افزاید:

با توجه به اهمیت پیوستگی حضور دانش آموزان در آزمون های بنیاد و راهبردی بودن این آزمون ها، از این تعداد دانش آموزان تک رقمی بورسیه، ۲ نفر بالای ۵ سال، ۳ نفر ۴ سال، ۴ نفر ۳ سال، ۱۶ نفر ۲ سال و ۶ نفر به مدت ۱ سال سابقه شرکت در آزمون های بنیاد را داشته اند.

لازم به ذکر است، ۸ نفر از این دانش آموزان در بیش از ۵۰ آزمون، ۱۳ نفر در بیش از ۳۰ آزمون و ۹ نفر بین ۲۰ تا ۳۰ آزمون و یک نفر کمتر از ۲۰ آزمون بنیاد قلم چی شرکت کرده اند.

 

منبع : روابط عمومی بنیاد قلم چی

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *