دینی100

آمار قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون در کنکور سراسری + جزئیات

آمار قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون در کنکور سراسری + جزئیاتReviewed by milad on Nov 17Rating: 4.5آمار قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون در کنکور سراسری + جزئیاتمشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار پذیرفته شدگان در رشته های با آزمون و بدون آزمون (صرفاً براساس سوابق تحصیلی) تقریباً نزدیک به هم است.

آمار قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون در کنکور سراسری + جزئیات

 

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار پذیرفته شدگان در رشته های با آزمون و بدون آزمون (صرفاً براساس سوابق تحصیلی) تقریباً نزدیک به هم است.

دینی100

آمار قبولی در رشته های با آزمون و بدون آزمون در کنکور سراسری + جزئیات

ب حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده بودند،توانستند نتایج خود را از طریق سایت سازمان سنجش مشاهده کنند.
وی ادامه داد: آمار پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی گروه های آزمایشی مختلف در آزمون سراسری (در رشته های با آزمون و بدون آزمون یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) بر اساس جدول زیر است:

توکلی اظهار داشت: از تعداد ۳۹۸ هزار و ۸۳۲ نفر پذیرفته شده نهایی کنکور سراسری ۱۱۷ هزار و ۱۸۱ نفر در رشته ریاضی پذیرفته شده است که از این تعداد ۴۳ هزار و ۴۴۴ نفر زن و ۷۳ هزار و ۷۷۷ نفر مرد هستند.
وی ادامه داد: ۱۴۲ هزار و ۳۹۴ نفر در رشته تجربی قبول شده اند  که از این تعداد ۹۳ هزار و ۱۵۸ نفر زن و ۴۹ هزار و ۲۴۳ نفرمرد هستند.
توکلی اضافه کرد: ۱۱۷ هزار و ۱۱۹ نفردررشته انسانیقبول شده ان که ۷۳ هزار و ۱۷۹ نفرزن و ۴۳ هزار و ۱۴۰ نفر مرد می باشند.
وی بیان کرد: تعداد ۹ هزار و ۱۹۳ نفر در رشته هنر پذیرفته شدند که از این تعداد ۷ هزار و ۹۸ نفر زن و ۲ هزار و ۹۵ نفر مردهستند و در رشته زبان ۱۲ هزار و ۷۴۵ نفر قبول شدند که ۹ هزار و ۴۸۵ نفر زن و سه هزار ۳۶ نفر مرد هستند.
توکلی در پایان یادآور شد: تعداد ۲۲۷ هزار و ۳۲۴ نفر زن و ۱۷۱ هزار و ۵۰۸ نفر مرد در کنکور سراسری سال ۹۵ شرکت کردند که ۲۲۷ هزار و ۵۱۸ نفر در کد رشته محل های با آزمون و ۱۷۱ هزار و ۲۱۴ نفر (۹۹ هزار و ۵۰۶ نفر زن و ۷۱ هزار و ۸۱ نفر مرد) در کد رشته محل های بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *