آغاز برگزاری کنکور ۹۴ / زمان انتشار سوالات

بازگشت به نوشته‌ها

آغاز برگزاری کنکور ۹۴ / زمان انتشار سوالات

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری ۹۴ صبح امروز در ۴۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شد گفت: کلید سوالات آزمون روز یکشنبه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

 دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از یکی از حوزه های برگزاری آزمون سراسری ۹۴ و در جمع خبرنگاران گفت: آزمون سراسری در ۴۶۳ حوزه امتحانی در ۳۶۷ شهرستان با نظم خاصی آغاز شد.

وی با بیان اینکه ۸۷۷ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کردند اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از داوطلبان در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کردند می‌توان گفت کنکور ۹۴ برای یک میلیون و ۲۹ هزار داوطلب برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سنجش در مورد ظرفیت پذیرش کنکور امسال نیز گفت: ظرفیت پذیرشی که تاکنون نهایی شده بیش از ۷۰۰ هزار و نزدیک به ۷۵۰ هزار نفر است.

بیشترین صندلی خالی در گروه آزمایشی ریاضی و انسانی

دکتر خدایی با تاکید بر اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته در دهه اول مردادماه توزیع می‌شود افزود: ظرفیت دقیق بعد از توزیع دفترچه انتخاب رشته اعلام خواهد شد.

وی در ادامه در مورد صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها اظهار کرد: صندلی خالی بیشتر در گروه ریاضی و انسانی وجود دارد. برنامه وزارت علوم برای این صندلی‌ها پذیرش دانشجوی خارجی مخصوصا از کشورهای همسایه است.

رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه بیشترین صندلی خالی در گروه آزمایشی ریاضی وجود دارد ادامه داد: این مساله باید توسط دانشگاه‌ها مدیریت شوند. البته صندلی‌ها در دوره روزانه خالی نیست بلکه بیشتر این مساله در دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد وجود دارد.

مطلب پیشنهادی  رشته پرستاری برای داوطلبان کنکور

خدایی به این سوال که آیا برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت پذیرش در نوبت روزانه وجود دارد یا خیر پاسخ داد : ظرفیت پذیرش در دوره‌های روزانه حدود ۱۱۰ هزار نفر یعنی یک هشتم است. با توجه به اینکه گسترش و توسعه آموزش رایگان در دانشگاه‌ها در بحث تحصیلات تکمیلی است برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت پذیرش در نوبت روزانه وجود ندارد. زیرا پتانسیل و نیاز کشور در دوران تحصیلات تکمیلی است.

وی در مورد ظرفیت پذیرش گفت: ظرفیت پذیرشی که تاکنون اعلام شده ۲۵۰ تا ۲۶۰ هزار نفر در گروه آزمایشی ریاضی ، ۲۱۵ هزار نفر در گروه آزمایشی ریاضی و ۲۰۲ هزار نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی است.

کلید سوالات یکشنبه منتشر می‌شود

رئیس سازمان سنجش در مورد سوالات و کلید سوالات آزمون نیز اظهار کرد: سوالات آزمون در هر گروه آزمایشی ۲٫۵ ساعت بعد از پایان فرآیند برگزاری آزمون در سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود و کلید سوالات نیز روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

خدایی در پایان تاکید کرد تاکنون گزارشی در بروز تخلف در برگزاری آزمون اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها