آماده امتحانات شوید

بازگشت به نوشته‌ها

آماده امتحانات شوید

آماده امتحانات شویدReviewed by دینی صد on Aug 31Rating:

اين روزها بسياري از خانه حداقل يک دانش آموز يا دانشجو دارند که مشغول درس خواندن براي امتحانات پايان ترم هستند. اين افراد از انجايي که امتحانات کمي با فشردگي برگزار مي شود سخت در حال تلاش کردن هستند.

يکي از مواردي که دانش آموزان بايد ان را در نظر داشته باشند نحوه چينش اتاق در اين مدت است. اتاق خواب بايد شرايط و ويژگي هاي خاصي داشته باشد تا بهترين نتيجه را بتوانيد از آن دريافت کنيد. همچنين اين اتاق بايد با سبک درس خواندن نيز مطابقت داشته باشد.

** در اولين گام يک نگاه کلي روي اتاق داشته باشيد و تمام وسايل را در ذهنتان بچينيد. سبک درس خواندن خود را بايد در اين بخش در نظر بگيريد چرا که چيدمان اتاق بايد به گونه اي باشد که مانع از درس خواندن نباشد.

** پس از بدست اوردن چينش ايده آل بايد به فکر وسايل اضافي نيز باشيد. در اين مدت بهتر است دست از کنسول هاي بازي بکشيد و آن ها را براي مدتي در اتاقي ديگر قرار دهيد تا خيلي هم جلوي چشم شما نباشند. همچنين اگر مجله اي را خريداري کرده ايد خواندن آن را به بعد از امتحانات موکول کنيد.

** نور اتاق يکي از مهمترين مواردي است که بايد در ذهن آن داشته باشيد چرا که بهتر است نور طبيعي براي درس خواندن استفاده شود. نور خورشيد کمتر به چشمان فشار وارد مي کند از اين رو تا حد امکان نزديک به پنجره اتاق درس بخوانيد تا نور به طور طبيعي وارد اتاق شود. براي شب نيز بهتر است از ترکيب لامپ هاي مهتابي و آفتابي کم مصرف با ولتاژ پايين استفاده شود.

مطلب پیشنهادی  بررسی تغییرات منابع کنکور ۹۵

** تابستان خيلي نزديک شد و سيستم هاي خنک کننده کار خودشان را اغاز کرده اند پس حتما فکري به حال سيستم سرمايشي خانه بکنيد. اگر از آلرژي هاي فصلي رنج مي بريد بهتر است که دريچه کولر را به سمت يک ديوار از اتاق برگردانيد تا باد به طور غير مستقيم به شما برسد و خيلي تاثير روي آلرژي نداشته باشد.

** براي انکه فرمول هاي دروس مختلف را در ياد داشته باشيد مي توانيد از کاغذهاي کوچک استفاده کنيد و يک ديوار اتاق را فرمول ها پر کنيد تا هر ثانيه در چشم شما باشند و آن ها را از ياد نبريد. اگر از کاغذهاي رنگي استفاده کنيد اتاقتان نيز زيباتر مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها