اطلاعاتی از نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۴

بازگشت به نوشته‌ها

اطلاعاتی از نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور ۹۴

اطلاعاتی از نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 94Reviewed by دینی صد on Jul 18Rating:

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: در آزمون سراسری سال ۹۴ تعداد ۸۸۸هزار و ۷۴ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر زن و ۳۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر مرد یا به عبارت دیگر ۵۸٫۸۲ درصد داوطلبان زن و ۴۱٫۱۸ درصد آنان مرد هستند.

وی افزود: بر اساس ضوابط تعداد ۴۵ هزار و ۶۷۰ داوطلب از گروه آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۵ علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۶ هزار داوطلب از گروه آزمایشی ۱، ۲، ۳، ۴ علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان خارجی اعلام کردند .

توکلی ادامه داد: در آزمون سراسری ۹۴ در هر یک از گروه‌های آزمایشی به طور جداگانه برگزار شده است و هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون می‌بایست پرینت کارت آزمون گروه آزمایشی مربوط را می‌داشت.

وی گفت: آمار داوطلبان ثبت نام کننده ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب و آمار علاقمندان به شرکت در گروه‌ آزمایشی زبان خارجی و علاقه‌مندان به گروه آزمایشی اصلی جمعا ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ نفر بوده است ، لذا برای برگزاری آزمون ۲۹ هزار و ۷۴۴ کارت ورود به جلسه صادر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: آزمون سراسری سال ۹۴ از صبح و بعد از ظهر پنجشنبه ۲۱ و جمعه ۲۲ خرداد ماه ۱۶۵ شهرستان در ۱۷ کشور خارجی و ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار شد که دو ساعت پس از برگزاری آزمون هر گروه آزمایشی سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی گروه‌های آزمایشی مربوط از ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۳ خرداد ماه  بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شد.

مطلب پیشنهادی  افزایش ظرفیت پذیرش در پزشکی/برنامه وزارت بهداشت برای حذف طرح

همچنین کلید صحیح سوالات عمومی و اختصاصی کلیه گروه‌های آزمایشی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان قرار داده شد.

وی در ادامه گفت: بر اساس گزارش ارائه شده از تعداد ۶۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۷۹۵ هزار و ۶۷۷ داوطلب درجلسه آزمون حاضر بودند و ۸۲ هزار و ۱۹۷ نفر در جلسه غایب بودند یا به عبارت دیگر ۹۰٫۶۲ درصد حاضر و ۹٫۳۸ درصد آنان غایب بودند، همچنین از تعداد ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ داوطلب علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه تعداد ۱۲۴ هزار ۳۷ نفر در جلسه آزمون مربوطه شرکت کردند.

لازم به ذکر است، نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده تا هفته اول مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده خواهدشد و پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار در هر یک از گروه‌های آزمایشی گروه ریاضی و فنی، تجربی و انسانی و همچنین رتبه کمتر از ۱۰ هزار در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجی بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

وی در پایان گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌‌شوند،ضرورت دارد تا دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه بر روی آن و سایر اطلاعیه سازمان در دهه اول مرداد ماه انتخاب رشته خود را انجام دهند، بدیهی است سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با روش انتخاب رشته و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی،‌معرفی رشته‌های آموزش عالی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

مطلب پیشنهادی  جشن رتبه‌های زیر 1000 کنکور 94 - دختران تهران

موسسه حرف آخر ( آموزش متفاوت با : انیمیشن ، تصویرسازی ، رمز گزدانی کاری از موسسه حرف آخر )

برای دیدن محصولات حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

محصولات حرف آخر

برای دیدن نمونه تدریس اساتید موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه تدریس

برای دیدن و دانلود سوالات کنکور سال های قبل روی لینک زیر کلیک کنید

سوالات کنکور

برای دیدن رزومه اساتید موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

رزومه اساتید موسسه حرف آخر

برای دیدن لیست قیمت محصولات موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

لیست قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها