اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانات نهایی تا ۱۵ تیر ۹۴

بازگشت به نوشته‌ها

اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانات نهایی تا ۱۵ تیر ۹۴

اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانات نهایی تا 15 تیر 94Reviewed by دینی صد on Jul 1Rating:

اعلام نتایج اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات امتحانات نهایی تا ۱۵ تیر ۹۴

تحلیل نمرات امتحانات نهایی و گزارش نتایج به برنامه‌ریزان ملی

عبدالرسول عمادی با اشاره به پایان امتحانات نهایی دانش‌آموزان و اعلام نتایج اظهار داشت:‌ هم‌اکنون در مرحله رسیدگی به اعتراضات دانش‌آموزان هستیم که تا ۱۵ تیر نتایج اعتراضات دانش‌آموزان اعلام می‌شود و نمرات نهایی شده و در سامانه مربوطه ثبت خواهد شد.

وی افزود: پس از ثبت نمرات امتحانات نهایی در سامانه،‌ اقدام به تحلیل نتایج می‌کنیم و بر این اساس نمرات دانش آموزان در سال ۹۴ با سال ۹۳ مقایسه می‌شود و برای این کار، جداولی را تهیه کرده‌ایم که وضعیت هر استان، شهرستان، منطقه و مدرسه را مقایسه کرده و میزان افت و خیز هر منطقه‌ای مشخص می‌شود. پس از آن اعلام خواهیم کرد که وضعیت هر منطقه در مقایسه با سال گذشته چه تغییری کرده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: تحلیل نمرات امتحانات نهایی برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود. در سال ۹۲ اطلاعات جمع آوری شده از استان‌ها را در اختیار نداشتیم که در سال ۹۳ موفق به جمع آوری این اطلاعات شدیم و این روند از این به بعد ادامه خواهد داشت.

عمادی ادامه داد: با تحلیل نمرات امتحانات نهایی مشخص می‌شود که در هر درس، شاخه و رشته تحصیلی و در هر شهرستان،‌منطقه و مدرسه در سال تحصیلی جاری چه وضعیتی حاکم بوده و آن را با سال گذشته مقایسه خواهیم کرد. البته تمایز زیاد است چرا که دانش‌آموز امسال نسبت به سال گذشته متفاوت بوده و سوالات نیز متفاوت است.

مطلب پیشنهادی  معرفي رشته طراحي صنعتي از نگاه رتبه 45 کنکور

وی بیان کرد:‌با تحلیل نمرات امتحانات نهایی می‌توان وضعیت کلی منطقه، استان و کشور را به دست آورد و این تحلیل در اختیار برنامه‌ریزان کلان، ملی و استانی قرار می‌گیرد تا مشخص شود وضعیت دانش‌آموزان رو به بهبود است یا عقب‌گرد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پایان یادآور شد:‌دانش‌آموزان پیش دانشگاهی که در امتحانات خرداد و شهریور موفق به کسب نمره قبولی نشوند مجدد باید در امتحانات دی ماه شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها