اعلام نتایج اولیه کنکور ۹۴ در هفته اول مرداد

بازگشت به نوشته‌ها

اعلام نتایج اولیه کنکور ۹۴ در هفته اول مرداد

اعلام نتایج اولیه کنکور 94 در هفته اول مردادReviewed by دینی صد on Jul 18Rating:

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: ۵۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر از این داوطلبان زن و ۳۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر مرد بودند. همچنین ۴۵ هزار و ۶۷۰ داوطلب از گروه آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۵ علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و ۱۰۶ هزار داوطلب از گروه‌های آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۴ علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان اعلام کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی به صورت جداگانه برگزار شد و هر داوطلب برای حضور در جلسه باید پرینت کارت شرکت در آزمون را به همراه داشته باشد، با توجه به آمار ثبت‌نام کنندگان یعنی ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی که جمعا ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ بوده است، به طور کلی برای برگزاری آزمون یک میلیون و ۲۹ هزار و ۷۴۴ کارت صادر گردید.

قرائت پاسخنامه داوطلبان توسط دو دستگاه علامت‌خوان

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کلیه پاسخنامه‌ها با حفاظت کامل به سازمان سنجش منتقل شدند، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرائت پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت‌خوان جداگانه قرائت و نتیجه حاصل با یکدیگر تطبیق داده شد و نتیجه به صورت دستی کنترل شده و صحت صددرصد اثبات شد.

مطلب پیشنهادی  آشنايي با رشته ي پزشکي

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه از تعداد ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب ثبت‌نام کننده، ۷۹۵ هزار و ۶۷۷ داوطلب در جلسه حاضر بودند، بیان کرد: از ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ داوطلب علاقه‌مند برای شرکت در گروه هنر و زبان‌های خارجی، ۱۲۴ هزار و ۳۷ نفر در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر، زبان‌های خارجی یا هردو حاضر بودند.

اعلام نتایج اولیه تا هفته اول مردادماه

توکلی با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان تا هفته اول مردادماه روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد اظهار کرد: پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و پاسخنامه داوطلبان با رتبه کمتر از ۱۰ هزار در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی برای اطلاع داوطلبان براساس برنامه زمانی روی سایت قرار داده خواهد شد.

وی در مورد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته توضیح داد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند ضرورت دارد با دریافت دفترچه راهنما و سایر اطلاعیه‌های سازمان سنجش در دهه اول مردادماه نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: بدیهی است سازمان سنجش در رابطه با روش انتخاب رشته و استفاده از نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی، اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد.

موسسه حرف آخر ( آموزش متفاوت با : انیمیشن ، تصویرسازی ، رمز گزدانی کاری از موسسه حرف آخر )

برای دیدن محصولات حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

محصولات حرف آخر

مطلب پیشنهادی  جوان‌ترین و مسن‌ترین کنکوری امسال

برای دیدن نمونه تدریس اساتید موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

نمونه تدریس

برای دیدن و دانلود سوالات کنکور سال های قبل روی لینک زیر کلیک کنید

سوالات کنکور

برای دیدن رزومه اساتید موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

رزومه اساتید موسسه حرف آخر

برای دیدن لیست قیمت محصولات موسسه حرف آخر روی لینک زیر کلیک کنید

لیست قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها