افزایش ظرفیت پذیرش رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهران

بازگشت به نوشته‌ها
افزایش ظرفیت پذیرش رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهران

افزایش ظرفیت پذیرش رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهران

افزایش ظرفیت پذیرش رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهرانReviewed by محمد رضا بابابیی on Aug 17Rating: 4.5افزایش ظرفیت پذیرش رتبه‌های برتر کنکور در دانشگاه علوم پزشکی تهراندکتر علی جعفریان در گفت وگو با ایسنا، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی‌های بین المللی را خوب و رضایت بخش توصیف کرد وافزود: خوشبختانه این دانشگاه علی رغم همه مشکلاتی که دارد

دکتر علی جعفریان در گفت وگو با ایسنا، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه بندی‌های بین المللی را خوب و رضایت بخش توصیف کرد وافزود: خوشبختانه این دانشگاه علی رغم همه مشکلاتی که دارد در آخرین رتبه بندی تایمز توانست رتبه خود را بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ حفظ کند. در واقع این دانشگاه تنها دانشگاه علوم پزشکی کشور است که در این رتبه بندی قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: از حدود ۱۰ هزار دانشگاه علوم پزشکی دنیا ۸۰۰ دانشگاه اول در رتبه بندی تایمز قرار می‌گیرند که در آخرین رتبه بندی ۸ دانشگاه از ایران انتخاب شد و دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها دانشگاه حوزه پزشکی بود که در این رتبه بندی قرار گرفت.

دکتر جعفریان همچنین یادآور شد: همچنین سال گذشته زیر گروه ها نیز در رتبه بندی تایم قرار گرفتند که دانشگاه علوم پزشکی تهران از بین ۸۰۰ دانشگاه صاحب رتبه در این رتبه بندی توانست رتبه ۷۵ را کسب کند اما امسال تنها امتیازات در این رتبه بندی ذکر شد که در حوزه آموزش نیز بیشترین امتیاز را کسب کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص موفقیت های تحصیلی دانشجویان دوره‌های مختلف نیز گفت: خوشبختانه در این زمینه نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران جایگاه قبلی خود را حفظ کرده و امیدواریم همانند سال‌های گذشته که ۶۰ تا ۷۰ نفر از ۱۰۰ نفر برتر کنکور دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب کردند، امسال نیز دانش آموزان رتبه های برتر کنکور سراسری این دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

مطلب پیشنهادی  آمار ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ۹۵ اعلام شد

توقف پذیرش دانشجوی شهریه‌ای در دانشکده پزشکی تهران

وی همچنین با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجو در پردیس پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شده است گفت: از امسال دانشجوی شهریه‌ای در دانشکده پزشکی جذب نمی‌شود و به همان ظرفیت دانشجوی بین المللی جذب خواهیم کرد. در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی ۶۰ نفر است و در نظر داریم تا سقف ۷۵ دانشجو افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان اظهار کرد: یکی از دلایل توقف پذیرش دانشجوی شهریه‌ای در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران این است که بتوانیم ظرفیت را برای جذب رتبه های برتر کنکور افزایش دهیم. چرا که دانش آموزان درجه یک کنکور دانشکده پزشکی این دانشگاه را انتخاب می‌کنند و امسال تا رتبه ۲۰۰ کنکور می تواند وارد این دانشگاه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها