انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۴ از ۱۰ مرداد آغاز می‌شود

بازگشت به نوشته‌ها

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۴ از ۱۰ مرداد آغاز می‌شود

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 94 از 10 مرداد آغاز می‌شودReviewed by دینی صد on Jul 29Rating:

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا ، مجتبی علوی فاضل امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران افزود: انتخاب رشته برای رشته های با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه از ساعت ۱۴ روز شنبه (۱۰ مرداد) از طریق پایگاه اینترنتی مرکز آزمون آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه (۲۰ مرداد) ادامه می یابد.

وی افزود: دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی نیز از روز شنبه (۱۰ مرداد) بر روی سایت مرکز آزمون قرار خواهد گرفت.

به گفته معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، این امکان وجود دارد که ۷۹۵ هزار و ۹۹۱ داوطلب آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با توجه به کد رهگیری صادرشده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس علاقه مندی و نمره آزمون خود در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کنند.

علوی فاضل تصریح کرد: هر داوطلب حداکثر می تواند ۲۰ رشته محل را از گروه مورد نظر در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته انتخاب کرده و همچنین علاقه مندی خود را به رشته گروه های هنر و زبان خارجی اعلام کنند.

وی گفت: امکان ویرایش انتخاب رشته تا آخرین روز و بدون محدودیت برای داوطلبان با استفاده از شناسه ای که از دانشگاه آزاد دریافت کرده اند ، وجود دارد.

وی توضیح داد: ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های با آزمون برای ۴۳۰ رشته محل نزدیک به ۵۱ هزار نفر است که از این میزان بیشترین تراکم و رقابت در رشته های علوم پزشکی است.

مطلب پیشنهادی  گروه آزمايشي علوم انساني

به گفته معاون دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش برای ۴ رشته اصلی گروه علوم پزشکی شامل دکتری حرفه ای، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی در مجموع هزار و ۵۰۰ نفر است. 

علوی فاضل در عین حال خاطرنشان کرد: باتوجه به مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، دانشگاه آزاد اسلامی مجوز ۱۲۰ دانشجوی علوم پزشکی در ۴ رشته عنوان شده را از طریق یک کد رشته مجزا و مانند پردیس دانشگاه های دولتی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها