برترهای کنکور ۹۴ که با غلبه بر مشکلات در کنکور موفق شدند

بازگشت به نوشته‌ها

برترهای کنکور ۹۴ که با غلبه بر مشکلات در کنکور موفق شدند

برترهای کنکور 94 که با غلبه بر مشکلات در کنکور موفق شدندReviewed by دینی صد on Aug 7Rating:

جشن تجلیل از نخبگان کنکور سراسری در ۱۵ مرداد ۹۴ در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، برگزار شد.

در این جشن قهرمان های کنکور ۹۴ نیز حضور دارند:

نابینایان و کم‌بینایانی که رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کرده‌اند.

 سامان دولتی که سرطان خون داشت و رتبه ۵۲۵ کنکور ریاضی را کسب کرد.

هم چنین فاطمه گرجی که در یک تصادف دست راست خود را از دست می دهد و یاد می گیرد که با دست چپ کار کند و در کنکور ۹۴ رتبه ۴ را در رشته انسانی کسب می کند

و ریحانه سردار زهی از منطقه‌ی دشتیاری که موفق به کسب رتبه ۳۰ در رشته انسانی شد.

پیام این برترها این است که همه شما می توانید و همه ی ما می توانیم. صحبت های این برترها را در زیر بخوانید:

فاطمه گرجی: من در ۱۳ سالگی دست راستم را از دست دادم و در همان بیمارستان آغاز کردم با دست دیگرم کار کنم و برخی به من می گفتند یک سال استراحت کن و به مدرسه نرو ولی من علاقه داشتم و خودم سال دوم را در منزل خواندم و امتحان دادم و ۴ سال دبیرستانم را خوب درس خواندم و جلسات نفرات برتر با سخنرانی کاظم قلم چی را هم شرکت کردم و در نهایت در کنکور موفق به کسب رتبه ۴ انسانی شدم. من بسیار خوشحالم که جزو رتبه های تک رقمی امسال هستم.

………………………………………………………………………….

ریحانه سردار زهی رتبه ۳۰ رشته انسانی از منطقه دشتیاری: وقتی اول دبیرستان بودم و به این فکر می کردم که روزی قرار است کنکور بدهم نگران می‌شدم. من همواره آرزوی رتبه ۱ را داشتم و عکس سر در دانشگاه تهران را به همراه داشتم. پس از اول دبیرستان و هنگام انتخاب رشته چون امکان رفتن به رشته ی ریاضی نبود به اجبار باید به تجربی یا انسانی می رفتم و تصمیم گرفتم رشته روانشناسی را انتخاب کنم و فقط هم کتاب های درسی داشتم. ۱۰ دی سالی که کنکور داشتم گفتند آزمون های کانون برگزار شده است و من خبردار نشده‌ام، خوشحال شدم که دوباره بعد از ۲ هفته در این آزمون ها شرکت کردم.

مطلب پیشنهادی  دست یافتن به هر چیزی با تکیه بر اعتماد والدین

قبلا خیلی می ترسیدم روبرو شدن من با آزمون و سوال‌های تستی برای اولین بار در کنکور اتفاق بیفتد ولی برگزاری این آزمون‌ها این نگرانی را برطرف کرد. اما شیوه ی آزمون دادن های من متفاوت از دیگران بود و من نه پشتیبانی داشتم و نه کارنامه را می توانستم زود دریافت کنم و حتی برای بسیاری از سوال های علمی ام کسی نبود که کمکم کند. در هر صورت من به خودم اعتماد کردم و به خدا توکل و با تلاش و پشتکار زیاد، خوشبختانه توانستم با ۱۰ آزمون کانون فرهنگی آموزش رتبه ۳۰ را کسب کنم.

من معتقد بودم: ماه را نشانه بگیر تا اگر هم به خطا رفت لااقل از جایی میان ستارگان سر درآوری

من تیرم را به سمت ماه که برای من رتبه ی ۱محسوب می‌شد نشان گرفته بودم به این امید که اگر هم به آن نرسد جایی در میان ستارگان کسب کنم و من با کسب رتبه ی ۳۰ موفق به کسب این جایگاه شدم.

………………………………………………………………………….

مادر سامان دولتی:۳ سال پیش بعد از امتحانات نهایی سامان مبتلا به سرطان خون شد به سختی امتحان ها را می داد و ما نمی دانستیم مشکل چیست بعد از امتحانات علایم شدید شد و کار به بیمارستان کشید. سامان سرطان داشت و ما به او نگفتیم تا به هم نریزد بعد از هر مرحله درمان شکر خداوند بهتر می شد و پیوند مغز و استخوان شد. سامان هرگز روحیه اش را از دست نداد و حتی در تخت شیمی درمانی می گفت جزوه هایش را بیاوریم. از خداوند می خواستم همان طور که درد به ما داده بود درمان را نیز عطا کند و از خدا می‌خواستم کمک کند تا مقاوم باشیم و موفق شویم. به همه می‌گویم از مشکلات نترسید از سرطان نترسید. سامان اول غول سرطان را شکست داد و بعد در کنکور موفق شد.

مطلب پیشنهادی  پیوند بین دانش آموزان ایتالیایی و ایرانی !!

کاظم قلم چی در ادامه صحبت‌های این مادر فرهیخته به این نکته اشاره کردند که ایشان در جمله آخر خود از سرطان به یک غول یاد کردند ولی گفتند در کنکور موفق شد و از کنکور غول نساختند و این کاملا عالی است و ایشان یک مادر فرهیخته هستند که چنین دقت نظری هم دارند.

………………………………………………………………………….

مدیر گروه نابینایان، هانیه خویی، اجرای بخش اهدای جوایز به نابینایان و کم بینایان با رتبه های زیر ۱۰۰۰ را به عهده داشتند و صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

آزمون های کانون به صورت CD صوتی برای دانش آموزان کم بینا و نابینا ارسال می شود و اکنون ۷۴۷ دانش آموز کم بینا و نابینا در کانون داریم که برای این دانش‌آموزان در رشته انسانی و زبان خدمات ویژه وجود دارد. این دوستان حین برگزاری آزمون نیاز به منشی دارند و سوال ها برایشان توسط یک شخص بینا به نام منشی قرائت می شود.

خوشبختانه تمام کتاب های آبی و نوروز و جمع بندی به صورت CD و DVD تولید و در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. تلاش بر این است که در ۳ آزمون آخر سوال ها به صورت بریل به این دانش‌آموزان ارائه شود تا مشابه کنکور باشد.

ادریس فتحی مشاور نابینایان در کانون که خود نیز مشکل بینایی دارند چنین ادامه دادند: من بعدا دچار مشکل نابینایی شدم و ابتدا با تست مشکل داشتم ولی خوشختانه با کانون آشنا شدم و سال ۸۹ دغدغه تست زدن من با CD ها حل شد و علوم تربیتی دانشگاه تهران پذیرفته شدم و ارشدم را نیز در همین دانشگاه قبول شدم و مشغول ادامه تحصیل هستم. بسیاری از این دانش آموزان نابینا و کم‌بینا در زمینه‌های مختلف مدال‌ها و افتخارات خوبی کسب کرده‌اند و یا توانایی شایان ذکری دارند از جمله نواختن موسیقی، افتخارات ورزشی، توانایی یادگیری زبان‌های مختلف یا حفظ کل یا جزءهایی از قرآن اغلب نیز از مناطق محروم و گاه روستاها هستند ولی با سخت‌کوشی زیاد موفق به کسب رتبه‌های خوبی شده‌اند. بسیاری از این دانش‌آموزان گاه مجبور به تحصیل به دور از خانواده و در خوابگاه‌ شهرهای اطراف بودند و حتی مواردی که ۱۲ سال دانش آموز در خوابگاه درس بخواند نیز داشتیم.

مطلب پیشنهادی  وضعیت معدل دانش‌آموزان در مقاطع مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها