برگزاری همزمان کنکور سراسری ۹۴ در ۱۸ کشور

بازگشت به نوشته‌ها

برگزاری همزمان کنکور سراسری ۹۴ در ۱۸ کشور

حسین توکلی روز دوشنبه گفت: کنکور سراسری در ۳۶۵ شهرستان و ۱۷ کشور دیگر و در ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

به گفته وی ، براساس برنامه زمانی اعلامی ، کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ تمامی داوطلبان گروه های آزمایشی ۵ گانه، به همراه دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور، از ساعت ۱۴ روز گذشته (۱۷ خرداد)، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار گرفته است.

وی یادآور شد که داوطلبان می توانند حداکثر تا روز چهارشنبه ۲۰ خردادماه جاری، برای مشاهده و دریافت پرینت به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

توکلی گفت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، از یکشنبه هفته گذشته (۱۰ خرداد) بر روی سایت این سازمان قرار گرفته و در نشریه پیک سنجش ۱۱ خردادماه نیزمنتشر شده و امروز هم در این نشریه منتشر خواهد شد.

** ۴۰۰هزارنفرتاکنون کارت آزمون دریافت کرده اند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با اشاره به آمار افرادی که برای پرینت کارت خود تاکنون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده اند، گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز(۱۸ خرداد۹۴)، ازتعداد ۸۷۷ هزار و ۸۳۵ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۴۰۰ هزار داوطلب، برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در این آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده اند.

به گفته توکلی ، مطابق اعلام قبلی داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده اند، باید بر حسب مورد برای پرینت کارت شرکت در آزمون گروه های آزمایشی دوم و یا سوم خود اقدام کنند.

مطلب پیشنهادی  سوالات شیمی امتحان نهایی 94 لو رفته بود ؟

وی تاکید کرد: هریک از دوطلبان پس از دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود، چنانچه در اطلاعات داوطلبان در صورتیکه در اطلاعات مندرج در بندهای ۲،۶،۸،۹ و ۱۰( جنس، دین، زبان خارجه امتحانی، معلولیت و بهیار بودن) کارت شرکت در آزمون، مغایرتی مشاهده کردند، ضرورت دارد که از فردا(سه شنبه ۱۹ خرداد تا روز چهارشنبه ۲۰ خرداد سال جاری)، از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸، با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر، شخصا به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه و بر اساس جدول شماره ۲ مندرج در اطلاعیه منتشره موضوع را پیگیری کنند تا مشکل قبل از برگزاری آزمون برطرف شود.

وی اضافه کرد که این باجه ها همچنین درباره مشکلاتی که عکس کارت داوطلبان نیز ممکن است داشته باشد نیز به این افراد کمک خواهد کرد.

توکلی این را هم گفت که چناچه شماره داوطلبی مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون خود که هم به عدد و هم به حروف نوشته شده است، ناخوانا باشد، داوطلیان باید به نماینده سازمان برای حل مشکل مراجعه کنند.

توکلی گفت: به عبارت دیگر برای این قبیل داوطلبان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و هنر که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز با گذاشتن علامت در ردیف ۴۴ تقاضانامه مشخص کرده اند، کارت شرکت در آزمون گروه زبانهای خارجی نیز صادر شده است .

مطلب پیشنهادی  حمایت کمیسیون ملی یونسکو از طرح “آموزش دروس از طریق پویانمایی”

به گفته توکلی، این دسته از داوطلبان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی را نیز علاوه بر کارت گروه آزمایشی مربوط از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند. به عبارت دیگر برای این قبیل از داوطلبان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

وی اضافه کرد: برای آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی که علاقه مندی خود را برای شرکت در گروه هنر و همچنین گروه زبان های خارجی با علامتگذاری در ردیف های ۴۳ و ۴۴ تقاضانامه مشخص کرده اند، سه کارت شرکت در آزمون (یک کارت مربوط به گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا علوم انسانی و دو کارت دیگر به ترتیب برای گروه هنر و زبانهای خارجی ) صادر شده است .

به گفته وی، این قبیل از داوطلبان باید پرینت هر سه کارت شرکت در آزمون را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

توکلی اظهار داشت: محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون تمام داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبان های خارجی بر مبنای شهرستان محل اقامت فعلی آنان که در بند ۲۶ تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره ۱ و نشانی محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org است.

مطلب پیشنهادی  چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم

وی خاطرنشان کرد ضمنا چنانچه کارت آزمون داوطلبی دارای اشکالاتی از قبیل فاقد مهر بودن عکس -واضح نبودن عکس و نظایر آن باشد نیز ضرورت دارد که چنین داوطلبانی نیز با به همراه داشتن دو قطعه عکس ۳در۴با کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار شخصا به نماینده سازمان آموزش کشور مراجعه و نسبت به برطرف کردن نقص اقدام کنند.

توکلی یادآورشد: داوطلبان گروه های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج شنبه و داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعداز ظهر پنج شنبه ۲۱ خردادماه، و دواطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نیز در صبح جمعه و دواطلبان گروه آزمایشی زبان خارجی در بعد از ظهر جمعه ۲۲ خردادماه سال جاری در آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوط شرکت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها