تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ در ۵ گروه آزمایشی

بازگشت به نوشته‌ها

تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ در ۵ گروه آزمایشی

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ در ۵ گروه آزمایشی گفت: سؤالات گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه خارج از کشور از ساعت ۱۲ امروز شنبه ۲۳ خرداد روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، تعداد ۸۷۷هزار و ۸۳۵ داوطلب ثبت‌نام کردند که این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۳، تعداد ۱۵۳هزار و ۵۴۶ نفر کمتر بود. آمار داوطلبان سال ۱۳۹۳، یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر بوده است.

وی افزود: بر اساس ضوابط تعداد ۴۵هزار و ۵۵۰ داوطلب از گروه‌های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی و زبان علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۵هزار و ۸۸۲ داوطلب از گروه‌های آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی و هنر، علاقمندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی اعلام کردند.

توکلی با بیان اینکه آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی بطور جداگانه برگزار شده است، گفت: هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را دریافت کرد بنابراین با توجه به آمار داوطلبان ثبت‌نام کننده یعنی ۸۷۷هزار و ۸۳۵ داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی که در مجموع ۱۵۱هزار و ۴۳۲ نفر بوده است به طور کل برای تعداد یک میلیون و ۲۹ هزار و ۲۶۷ نفر  کارت ورود به جلسه آزمون صادر و آزمون نیز برای این تعداد برگزار شد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: از تعداد ۸۷۷هزار و ۸۳۵ داوطلب ثبت‌نام کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، تعداد ۸۱۹هزار و ۶۸۴ داوطلب برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کردند، به عبارت دیگر ۹۳/۳۸ درصد داوطلبان کارت خود را دریافت کردند.

مطلب پیشنهادی  شیوه مطالعه فیزیک

توکلی گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در صبح روز پنج‌شنبه ۲۱ خرداد، آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی برای تعداد ۱۸۱هزار و ۲۹۹ متقاضی و علوم انسانی برای تعداد ۱۸۱هزار و ۷۱۹ داوطلب و در بعدازظهر روز پنج‌شنبه ۲۱ خرداد آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر برای تعداد ۵۶هزار و ۲۵۰ داوطلب در ۳۶۵ شهرستان و ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار شد. به عبارت دیگر در صبح و بعدازظهر روز پنج‌شنبه ۲۱ خرداد آزمون برای تعداد ۴۱۹هزار و ۲۶۸ داوطلب برگزار شده است.

وی اضافه کرد: در صبح روز جمعه ۲۲ خرداد آزمون تعداد ۴۹۷هزار و ۸۴۵ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی و در بعدازظهر جمعه ۲۲ خرداد نیز آزمون تعداد ۱۱۲هزار و ۱۵۴ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در ۳۶۵ شهرستان و بخش کشور ۱۷ کشور خارجی و ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار شد به عبارت دیگر در صبح و بعدازظهر روز جمعه ۲۲ خرداد، آزمون برای تعداد ۶۰۹هزار و ۹۹۹ داوطلب برگزار شده است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: براساس برنامه زمانی اعلام شده قبلی، ۲ ساعت پس از پایان برگزاری هر گروه آزمایشی، سؤالات دفترچه آزمایشی، سؤالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی مربوط بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده شده است و سؤالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی گروه‌های آزمایشی پنجگانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ خارج از کشور نیز از ساعت ۱۲ امروز شنبه ۲۳ خرداد برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

توکلی عنوان کرد: به منظور ارتقاء کیفیت حوزه‌های برگزاری آزمون، پرسشنامه‌ای حاوی ۱۸ سؤال برای مراحل مختلف آزمون از مرحله ثبت‌نام تا برگزاری آزمون تهیه شده است و هم اکنون نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد که داوطلبان شرکت کننده در آزمون می‌توانند تا چهارشنبه ۲۷ خرداد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و برای تکمیل پرسشنامه اینترنتی مذکور اقدام کنند.

مطلب پیشنهادی  تا چهار سال آینده کنکور حذف نخواهد شد

به گفته وی، بر اساس گزارشات رسیده از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، این آزمون با نظم، کیفیت مطلوب و با امنیت کامل و مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شده است.

* زمان انتشار کلید سوالات و نتیجه آزمون

وی افزود: کلید تصحیح سؤالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های آزمایشی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه۲۴ خرداد بر روی سایت سازمان قرار داده می‌شود.

مشاور رئیس سازمان سجش اعلام کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمام داوطلبان شرکت کننده در آزمون تا هفته اول مرداد ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

وی افزود: همچنین یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ با رتبه کشوری کمتر از ۷۵۰۰۰ در هر یک  از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم‌انسانی و همچنین رتبه کشوری کمتر از ۱۰۰۰۰ در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی برای اطلاع داوطلبان مذکور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می‌شود.

توکلی گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند ضرورت دارد با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن و سایر اطلاعیه‌های سازمان در دهه اول مرداد‌ماه انتخاب رشته کنند.

به گفته وی، فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال ۹۴ در دهه دوم شهریورماه ۱۳۹۴ اعلام و فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز در نیمه اول مهرماه ۹۴ از طریق سایت سازمان منتشر می‌شود.

وی افزود: فهرست قبول‌شدگان نهایی رشته‌های نیمه متمرکز نیز نیمه اول دی ماه ۱۳۹۴ از طریق سایت سازمان اعلام می‌شود.

مطلب پیشنهادی  فرصت مجدد برای جاماندگان ثبت نام کنکور 96 از فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها