تشریح جزئیات و چگونگی برگزاری کنکور ۹۴

بازگشت به نوشته‌ها

تشریح جزئیات و چگونگی برگزاری کنکور ۹۴

تشریح جزئیات و چگونگی برگزاری کنکور 94Reviewed by دینی صد on May 15Rating:

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسری از یکشنبه ۱۹ بهمن سال ۹۳ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شد و با توجه به مهلت تمدید شده در روز یکشنبه سوم اسفند پایان یافت که در این مرحله ۸۴۹هزار و ۳۵۷ داوطلب ثبت‌نام کردند.

وی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای داوطلبانی که موفق به ثبت‌نام نشده بودند مهلت ثبت‌نام مجدداً‌ در نظر گرفته شد که ثبت‌نام از این داوطلبان نیز از یکشنبه ۱۷ اسفند آغاز شد و چهارشنبه ۲۰ اسفند به پایان رسید که در این مرحله ۳۱هزار و ۳۹۹ نفر ثبت‌نام کردند یعنی در مجموع ۸۸۰هزار و ۷۵۶نفر در آزمون سراسری ثبت‌نام کردند.

توکلی گفت: از مجموع ثبت‌نام کنندگان ۵۱۸هزار و ۱۵۷نفر زن و ۳۶۲هزار و ۵۹۹ نفر مرد هستند یعنی ۵۸٫۸۳درصد ثبت‌نام کنندگان زن و ۴۱٫۱۷درصد مرد هستند. مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: همچنین از مجموع ثبت‌نام کنندگان تعداد ۱۸۱هزار و ۸۴۶نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۴۹۸هزار و ۸۲۲نفر در گروه علوم تجربی، ۱۸۲هزار و ۲۳۹نفر در گروه علوم انسانی، ۱۰هزار و ۸۶۸نفر در گروه هنر و ۶۹۸۱نفر در گروه زبان‌های خارجه ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در آزمون سال ۹۳، یک میلیون ۳۱هزار و ۳۸۱نفر ثبت‌نام کرده بودند آمار سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تعداد ۱۵۰هزار و ۶۲۵نفر یعنی ۱۴٫۶۰درصد کمتر است. به گفته توکلی بر اساس ضوابط ۴۵هزار و ۳۹۷داوطلب (۳۰هزار و ۶۳۲زن و ۱۴هزار و ۷۶۵مرد) از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجه علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه هنر اعلام کردند.

مطلب پیشنهادی  ویژگیهای برنامه ریزی کانون قلمچی

توکلی گفت: همچنین ۱۰۵هزار و ۲۴۳داوطلب (۶۸هزار و ۸۱۴زن و ۳۶هزار و ۴۲۹مرد) نیز از گروه‌های ریاضی،‌تجربی، انسانی و هنر تمایل به شرکت در آزمون زبان‌های خارجه دارند. وی افزود: با توجه به اینکه هر داوطلب برای شرکت در هر آزمون باید کارت ورود به جلسه آزمون مربوط را دریافت کند لذا کسانی که متقاضی شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی شده‌اند باید دو یا سه کارت دریافت کنند.

 توکلی اظهار داشت: آزمون سال ۹۴ برای داوطلبان هر یک از گروه‌های پنج‌گانه در یک جلسه برگزار می‌شود که باید به سؤالات عمومی و اختصاصی به صورت تستی چهارگزینه‌ای پاسخ دهند. وی اضافه کرد: کارت شرکت در آزمون ۱۷ خرداد سال ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و آزمون نیز با توجه به وقوع ماه مبارک رمضان در روزهای ۲۱ و ۲۲ خرداد ماه برگزار می‌شود. به گفته وی، آزمون گروه علوم ریاضی و فنی و گروه علوم انسانی در صبح پنج شنبه ۲۱ خردادماه، آزمون گروه هنر بعداز ظهر همان روز و آزمون گروه علوم تجربی صبح روزجعه ۲۲ خرداد ماه و آزمون گروه زبان‌های خارجی بعدازظهر همان روز برگزار می‌شود.

توکلی گفت: با توجه به آمار علاقه‌مندان به گروه‌های هنر و زبان خارجه و تعداد ۸۸۰هزار و ۷۵۶ داوطلب واقعی آمار صدور کارت برای شرکت در آزمون سال ۹۴، یک میلیون و ۳۱هزار و ۳۹۶ کارت است که از این تعداد ۱۸۱هزار و ۸۴۶کارت برای گروه ریاضی، ۴۹۸هزار و ۸۲۲ کارت برای گروه تجربی، ۱۸۲هزار و ۲۳۹کارت برای گروه انسانی، ۵۶هزار و ۲۶۵کارت برای گروه هنر و ۱۱۲هزار و ۲۲۴ کارت برای گروه زبان‌های خارجه صادر می‌شود. شایان ذکر است نتیجه اولیه آزمون سراسری نیز هفته اول مرداد سال ۹۴ برگزار می‌شود.

مطلب پیشنهادی  آغاز برگزاری کنکور 94 / زمان انتشار سوالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها