تغییرات جدید در کنکور هنر ۹۴

بازگشت به نوشته‌ها

تغییرات جدید در کنکور هنر ۹۴

دکتر ابراهیم خدایی امروز در نشست خبری آزمون سراسری سال ۹۴ در محل سازمان سنجش با اشاره به تغییراتی که در آزمون سال ۹۴ نسبت به دوره های گذشته رخ داده است، گفت: یک تغییر محتوایی و چند تغییر اجرایی در این دوره از آزمون داریم.

وی افزود: روند برگزاری آزمون به دلیل تقارن با ماه رمضان جلوتر افتاد و آزمون در روزهای ۲۱ و ۲۲ خردادماه برگزار می شود. همچنین آزمون ها امسال تجمیع شد . به دلیل کاهش تعداد داوطلبان آزمون ها در دو روز تجمیع شد و در صبح ۲۱ خرداد آزمون گروه علوم ریاضی و فنی و گروه علوم انسانی و در بعد از ظهر ۲۱ خرداد آزمون گروه هنر و در صبح ۲۲ خرداد آزمون گروه علوم تجربی و در بعد از ظهر  ۲۲ خرداد آزمون گروه زبان های خارجی برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش به تغییر نحوه پذیرش در رشته های گروه هنر اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت پذیرش از نیمه متمرکز به نیمه متمرکز خاص تغییر کرده است. به این ترتیب که پیش از این اسامی معرفی شدگان برای آزمون های عملی در مهرماه معرفی می شدند و بهمن ماه به دانشگاه ها راه می یافتند اما امسال آزمون های عملی در مردادماه برگزار می شود و نتایج نهایی آنها همراه با دیگر داوطلبان در شهریورماه اعلام شده و پذیرش در مهرماه صورت می گیرد.

وی افزود: داوطلبانی که در تقاضانامه ثبت نامی خود گروه هنر را انتخاب کرده اند اما رشته های عملی گروه هنر که نیاز به آزمون علمی است و اعلام شده است را انتخاب نکرده اند و یا نیاز دارند انتخاب خود را تغییر دهند می توانند همزمان با دریافت کارت وجه آزمون عملی را هم پرداخت کنند و آن رشته ها را انتخاب کنند.

مطلب پیشنهادی  رشته تجربی 3 درصد داوطلبان به شغل مطلوب خود می رسند

خدایی اظهار داشت: نتایج و فرآیند اجرایی انتخاب رشته نیز امسال زودتر از سال گذشته اعلام می شود.

وی تغییر دیگر را موضوع سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران اعلام کرد و گفت: این تغییر ممکن است در زمان پذیرش افراد در رشته های پرمتقاضی تاثیر داشته باشد.

رئیس سازمان سنجش از کاهش تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۴ خبر داد و گفت: تعداد داوطلبان امسال ۸۷۷ هزار و ۸۳۵ نفر است که نسبت به سال گذشته ۱۵۳ هزار نفر کاهش داشته است. ۵۸.۸۲ درصد داوطلبان امسال زن و ۴۱.۱۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها