تکنیک تست زنی ، تکرار و تمرین

بازگشت به نوشته‌ها

تکنیک تست زنی ، تکرار و تمرین

تکنیک تست زنی تمرینی برای موفقیت که با تکرار مداوم بدست میاد.

بله درسته الان در کنکور تست زنی هم برای خودش یک تکنین به حساب میره ، اگه شما تکنیک تست زنی رو بلد نباشید با اینکه حتی اطلاعات خوبی هم دارید ممکنه در زمان کم بیارید پس یکی از این روش هارو باهم مرور میکنیم.

تکنیک تست زنی چند سالیه که از اهمیت بالایی برخورداره اونم بخاطر مفهومی تر شدن سوالات کنکور و همچنین تله های تستی هستش که چند سال اخیر باعث شده امروزه تکنیک تست زنی اهمیت بالایی پیدا کنه و روش های زیادی برای تست زنی به وجود بیاد.

برای شما یکی از بهترین ساده ترین و کاربردی ترین تکنیک تست زنی رو معرفی میکنم.

 

تکنیک - تکنیک تست زنی ، تکرار و تمرین

تکنیک ضربدر ، منها

این تکنیک بخاطر سادگی و کاربردی بودنش اهمیت بالای داره در ادین تکنیک زمان ذخیره شده شما افزایش پیدا میکنه و امکان اشتباه تا حد زیادی پایین میاد و این روش برای جلوگیری از نمره منفی هم تاثیر خوبی داره.

در روش ضربدر منها هنگام پاسخ گویی به سوالات وقتی به سوالات شک دار میرسیم علامت ضربدر و وقتی به سوالی میرسیم که نمیتونیم جواب بدیم علامت منها قرارا میدیم و به سرعت به سوال بعدی میریم.

خب خاصیت این روش چیه؟

اولا ما وقتمونو روی سوالات شبهه دار و سوالاتی که نمیتونیم پاسخ بدیم هدر نمیکنیم و به سرعت به سوالاتی که بلدیم پاسخ میدیم در نتیجه زمان ما ذخیره میشه ، سرعت ما افزایش پیدا میکنه بخاطر پاسخ گویی به سوالات صحیح درصدمون بالاتره و باعث کاهش استرس و افزایش تمرکز ما میشه و از به هم ریختگی ذهنمون که کدوم سوال بود کدوم درسی و روش حلش چی بود خلاص میشیم.

مطلب پیشنهادی  یادگرفتن بهتر است یا حفظ کردن؟

بعد اینکه به همه اون سوالات صحیح با خیال راحت پاسخ دادیم برمیگردیم و سوالات ستاره دارو دوباره مرور میکنیم و در صورت اطمینان از جواب درست به سوال پاسخ می دیم.

این روشی عالی برای همه کنکوری هاست ولی خب نیاز به تکرار و تمرین دارین تا بهش مسلط بشین.

برای آشنایی با برترین تدریس های کنکوری کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها