حواشی جالب کنکور ۹۵

بازگشت به نوشته‌ها

حواشی جالب کنکور ۹۵

حواشی جالب کنکور 95Reviewed by محمد رضا بابابیی on Aug 5Rating: 4.5حواشی جالب کنکور 95والدین و داوطلبان بیرون حوزه، عده ای از والدین همراه کتاب دعا یا تسبیح در دست نشسته اند و برای داوطلبان داخل جلسه امید و آرزوی موفقیت دارند. عده ای دیگر هم آرام و قرار ندارند و مدام نگاهشان بین در ورودی محل برگزاری آزمون و ساعت می گردد. این بی قراری، هر چه به زمان پایان آزمون نزدیک می شویم، بیشتر می شود.

 آنچه در زیر می خوانید، حواشی کنکور امسال است که نتیجه گفت و گو با داوطلبان و مراقبان آزمون سراسری و مشاهدات شخصی گزارشگر سازمان سنجش است.

1361013549614581011285411632815317100 - حواشی جالب کنکور 95

چه جوری بازش کنم؟

پنج دقیقه ای از آزمون گذشته بود و من غرق سوال های ادبیات بودم که داوطلبی خانم مراقب را صدا زد و با اشاره به “پکیج” سوال ها گفت: “خانم! ببخشید من این بسته رو چه جوری باید باز کنم؟”
مراقب با تعجب نگاهش کرد و گفت: “خوب معلومه با دست، اصلاً تا حالا چه می کردی؟”
داوطلب مورد نظر هم با آرامش خاطر گفت: “منتظر بودم که یک چیزی برای باز کردنش بهمون بدید” و بعد با دقت و سر صبر “پکیج” را باز کرد. سعیده ح

دستمال کاغذی نمی خواهم!

اواسط آزمون سراسری بود که حس کردم یک نفر بالای سرم ایستاده است. کمی سرم را بالا آوردم و دیدم که یک جعبه دستمال کاغذی به سمتم دراز شده است.

تا دستمال کاغذی را دیدم، به نشانه اینکه به آن نیازی ندارم، دستم را بالا آوردم و دوباره غرق سوال ها شدم. دو دقیقه ای گذشت که حس کردم همچنان بالای سرم ایستاده است. در ذهنم گفتم: چرا آن قدر پافشاری می کنه؟ خوب دستمال نمی خوام، زور که نیست.

مطلب پیشنهادی  ۶۳ درصد کار برگزاری کنکور توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود.

سرم را بلند کردم تا به تندی برخورد کنم که دیدم با استامپ ایستاده است و می خواهد پایین برگه ام اثر انگشت بزنم، و برای اینکه تمرکزم به هم نخورد همچنان منتظر ایستاده تا خودم سرم را بلند کنم و دستمال کاغذی هم برای پک کردن انگشتم است. سارا.ق

16412693170761084814915458111013149171226 - حواشی جالب کنکور 95

حجم اینترنت!

اینترنت: آری، کنکور: نه
– دیدی چی شد؟
– چی شد؟
– اینترنت گوشی ام ساعت ۱۲ تموم میشه.
– خوب که چی؟
– هیچی، می گم من که ساعت ده و نیم میام بیرون که نتم حروم نشه، تو هم خواستی بیا بیرون!
– آنچه شنیدید، گفت و گوی بین دو تن از داوطلبان در حیاط حوزه برگزاری آزمون بود! رضا. الف

نذرهای زیبا

“نذرت رو باید ادا کنی؟”
اولین سوالی که مرد، با خنده از جوان خنده رو که تازه از حوزه برگزاری آزمون سراسری بیرون آمده بود، پرسید، همین بود.

جوان نیز سرخوشانه گفت: “فکر می کنم که از هفته بعد باید برم مدرسه” مرد، نگاه پرسشگر مرا که دید، گفت: “پسرم مدرسه نمونه دولتی می رود. نذر کرده است که اگر آزمونش را خوب بدهد، تا یک سال، هفته ای یک روز مدرسه شان برود و به دانش آموزان ضعیف کمک کند و کمک حال معلم های مدرسه باشد.

بچه درس خوانی است و در آزمون های آزمایشی هم رتبه خوبی کسب می کرد، برای همین مطمئنم که اگر مشکل خاصی سر جلسه آزمون برایش پیش نیامده باشد، موفق خواهد شد.”
جوان خنده رو گفت: “البته ما چهار نفریم که این نذر رو کردیم و امیدواریم که همه آزمون سراسری رو خوب بدیم تا هر روز یک کداممان مدرسه برویم و با بچه ها کار کنیم.”
بعضی از داوطلبان هم از بخشیدن کتاب های تست و کمک آموزشی خود به داوطلبان نیازمند سال بعد یا کتابخانه ها و فرهنگسراهای مناطق محروم سخن می گفتند.

11983155234254485510811124815918723717342170 - حواشی جالب کنکور 95

این گونه هم پیدا می شود

همین که روی صندلی نشستم، یکی از بچه ها گفت: ” ببینم راست میگن که اگه یک سوالو غلط بزنیم، از امتیازمون کم میشه؟” یکی بهم گفته اگه سوالو جواب ندی بی تأثیره، تو هم اینو شنیدی؟ اگه تعداد نزده هام زیاد باشه چی؟ بازم تأثیری نداره؟” اول فکر کردم که سر به سرم می گذارد، ولی بعد دیدم که خیلی جدی و مصرانه منتظر جواب است، اما راستش آن قدر برایم این سوال ها سر جلسه کنکور عجیب بود که دهانم بسته مانده بود و نمی توانستم جوابش را بدهم. او هم که دید همچنان نگاهش می کنم، گفت: “نمی دونی؟ پس من از بقیه می پرسم، اگه کسی جواب داد، بهت میگم!” شهرام.ع

4671542205119112098183213109234151105238 - حواشی جالب کنکور 95

باجه رفع نقص

در روزهای مانده به کنکور، یکی از مکان هایی که در آن می توان شاهد حرف های عجیب بود، باجه های رفع نقص است. متأسفانه بسیاری از داوطلبان، از حداقل اطلاعات نیز بی بهره اند و تمامی مسولیت کسب اطلاعات درباره آزمون سراسری را برعهده خانواده یا مدرسه می اندازند.

مطلب پیشنهادی  قسمت دوم سریال جمع بندی دین و زندگی

 برای مثال، برخی از داوطلبان حتی جنسیت یا گروه آزمایشی خود را اشتباه وارد کرده اند، و وقتی از آن ها دلیلش پرسیده می شود، می گویند که مسول کافی نت یا والدینشان آن اطلاعات را اشتباه وارد کرده اند، و در پاسخ به این سوال که چرا این اطلاعات را بررسی نکرده اند، می گویند که قرار بود مشاور، یا خانواده بررسی کنند و آن ها فقط قرار بوده است که درس بخوانند و از این اموربی اطلاع هستند!

والدین و داوطلبان بیرون حوزه، عده ای از والدین همراه کتاب دعا یا تسبیح در دست نشسته اند و برای داوطلبان داخل جلسه امید و آرزوی موفقیت دارند. عده ای دیگر هم آرام و قرار ندارند و مدام نگاهشان بین در ورودی محل برگزاری آزمون و ساعت می گردد. این بی قراری، هر چه به زمان پایان آزمون نزدیک می شویم، بیشتر می شود.

کم کم تعداد داوطلبان بیشتر می شود و عده ای با شاخه های گل در دست منتظر خروج فرزندشان هستند. چند نفری هم با باز شدن در حوزه و خروج داوطلبان، مشغول فیلم برداری می شوند. در کل، همه والدین با لبخند به سراغ فرزندشان می روند و بیشتر آن ها قبل از هر چیز از آن ها می پرسند: چطور امتحان دادی؟

بخش مرکز یادگیری سایت تبیان
تنظیم: نیلوفر یاقوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها