روش تسلط بر قرابت های معنایی

بازگشت به نوشته‌ها

روش تسلط بر قرابت های معنایی

روش تسلط بر قرابت های معناییReviewed by دینی صد on Aug 31Rating:

همانطور که میدانید قرابت معنایی یکی از مهم ترین مباحث درس ادبیات فارسی است که در بین بقیه*ی مباحث درس ادبیات، بودجه*بندی بیش*تری را به خود اختصاص داده است. این بودجه*بندی در کنکور سراسری حدود ۴۰ درصد است.

برای دست*یابی به هدف یا هر چیز دیگری باید پیش*نیازهای آن را انجام دهید یا در تعریف دیگر مراحل قبل از آن را به طور کامل طی کنید تا به هدفتان نزدیک*تر شوید. قرابت معنایی هم پیش*نیازهای خاص خود را دارد.

در گام اول برای این*که بتوانید مفهوم سؤال را بهتر درک کنید باید از لغات و معانی آ*ن*ها استفاده کنید؛ یعنی یادگیری خود را در این مرحله افزایش دهید. بعد از آن به سراغ معنی شعر بروید تا با کاربرد لغات در بیت*ها، جمله*ها و معنی آن*ها بهتر آشنا شوید.

حال که پیش*نیاز اصلی این مرحله را انجام داده*اید باید توجه داشته باشید که تنها یک گام دیگر تا هدفتان فاصله دارید. اگر به تست*های قرابت معنایی خوب توجه کرده باشید از اهمیت آرایه*ها در آن*ها غافل نمی*شوید. بعد از ۲ مرحله*ی لغات و معنی شعر سعی کنید با تمرین و تکرار، تسلط خود را بر آرایه*ها افزایش دهید تا با طی این مرحله بتوانید به هر گونه تست مفهومی و… در ارتباط با قرابت معنایی پاسخ صحیح دهید.

بعد از یادگیری و طی مراحل یادشده به راحتی می*توانید به تمام سؤالات قرابت پاسخ دهید.

مطلب پیشنهادی  تغییر چهره رشته های دانشگاهی در سال ۹۶ - ۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها