روش تسلط بر قرابت های معنایی

بازگشت به نوشته‌ها

روش تسلط بر قرابت های معنایی

روش تسلط بر قرابت های معناییReviewed by دینی صد on Aug 31Rating:

همانطور که میدانید قرابت معنایی یکی از مهم ترین مباحث درس ادبیات فارسی است که در بین بقیه*ی مباحث درس ادبیات، بودجه*بندی بیش*تری را به خود اختصاص داده است. این بودجه*بندی در کنکور سراسری حدود ۴۰ درصد است.

برای دست*یابی به هدف یا هر چیز دیگری باید پیش*نیازهای آن را انجام دهید یا در تعریف دیگر مراحل قبل از آن را به طور کامل طی کنید تا به هدفتان نزدیک*تر شوید. قرابت معنایی هم پیش*نیازهای خاص خود را دارد.

در گام اول برای این*که بتوانید مفهوم سؤال را بهتر درک کنید باید از لغات و معانی آ*ن*ها استفاده کنید؛ یعنی یادگیری خود را در این مرحله افزایش دهید. بعد از آن به سراغ معنی شعر بروید تا با کاربرد لغات در بیت*ها، جمله*ها و معنی آن*ها بهتر آشنا شوید.

حال که پیش*نیاز اصلی این مرحله را انجام داده*اید باید توجه داشته باشید که تنها یک گام دیگر تا هدفتان فاصله دارید. اگر به تست*های قرابت معنایی خوب توجه کرده باشید از اهمیت آرایه*ها در آن*ها غافل نمی*شوید. بعد از ۲ مرحله*ی لغات و معنی شعر سعی کنید با تمرین و تکرار، تسلط خود را بر آرایه*ها افزایش دهید تا با طی این مرحله بتوانید به هر گونه تست مفهومی و… در ارتباط با قرابت معنایی پاسخ صحیح دهید.

بعد از یادگیری و طی مراحل یادشده به راحتی می*توانید به تمام سؤالات قرابت پاسخ دهید.

مطلب پیشنهادی  معرفي رشته مهندسي پزشکي ازنگاه دانشجوي دانشگاه امير کبير

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها