علاقه به زبان انگلیسی

بازگشت به نوشته‌ها

علاقه به زبان انگلیسی

علاقه به زبان انگلیسیReviewed by دینی صد on Aug 31Rating:

شاید مدتها پیش یادگیری زبان انگلیسی به عنوان سرگرمی مورد توجه بود و فقط کسانی که علاقه مندتر بودند به دنبال فراگیری آن می رفتند اما امروزه می دانیم که یادگیری این زبان برای همه , به خصوص کسانی که وارد دانشگاه وعرصه های علمی می شوند وهمچنین در انتخاب شغل آینده و بسیار مورد اهمیت است ، بنابراین افراد زیادی همواره به دنبال راهکاری برای تسلط براین زبان بین المللی هستند . همانگونه که می دانید خواندن زبانی غیر از زبان مادری به دلیل اینکه روزانه با آن به طورمستمردرارتباط نیستیم , نیازمند تلاش و روشهای خاص خود می باشد. نکات زیر کمک می کند تا در یادگیری زبان انگلیسی پیشتاز باشید :

۱٫ روزانه به طور مستمر با هر طریق ممکن با انگلیسی در ارتباط باشید , به عنوان مثال گوش دادن به اخبار انگلیسی حتی برای مدت زمان کوتاه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می تواند اثر بسزایی داشته باشد.

۲٫ خواندن مطالب آسان(شامل داستانهای کوتاه، مطالب آسان روزنامه و مجلات)باعث آشنایی بیشتر با لغت های انگلیسی وبالا بردن توانایی درک مطلب می شود . پس هر چه زودتر این کار را آغاز کنید .

۳٫ نوشتن وقایع و کارهای روزانه خود به انگلیسی وشروع با لغات ساده وجملات آسان وکاربرد زمان های مختلف افعال درمتن ، موجب تمرین دستور زبان انگلیسی می شود . پس یکی از مهم ترین بخشهای ابتدایی زبان انگلیسی را از این طریق بیاموزید .

درمورد یادگیری لغات مشکل وآن هایی که کمتر با آنها درارتباط هستید , چند پیشنهاد تاثیرگذار وجود دارد که تجربه مفید بودن این روش ها را ثابت کرده است . این روش ها عبارتند از :

مطلب پیشنهادی  اطلاعیه سازمان سنجش درباره سهمیه کنکور 96 ایثارگران

۱٫ جعبه بهیاد یکی از روشهای خوب برای یادگیری لغات انگلیسی می باشد که بسیاری این روش را امتحان کرده اند و به عنوان ابزاری کارامد می پسندند ونحوه استفاده از آن بسیار آسان است.

۲٫ می توانید لغاتی را که دیرتر درحافظه بلند مدت می سپارید , در یادداشت های کوچک رنگی نوشته وروی کمد، آیینه ، یخچال و هر جایی که فکرمی کنید , بیشتر دربرابر دیدتان است بچسبانید تا به طور مستمر با آنها در ارتباط باشید.

به یاد داشته باشید که روش هایی که گفته شد , نه تنها درمورد آما دگی برای کنکور در درس زبان موثر است ؛ بلکه برای تمام کسانی که علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستند مفید خواهد بود و فراموش نکنید که فراگیری زبانی غیر از زبان مادری , نیازمند استمرار، علاقه و تمرین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها