مدارس غیردولتی ارزیابی می‌شوند

بازگشت به نوشته‌ها

مدارس غیردولتی ارزیابی می‌شوند

مدارس غیردولتی ارزیابی می‌شوندReviewed by دینی صد on Jan 2Rating:

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجتبی زینی وند روز چهارشنبه در جمع مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی مازندران در ساری گفت: تاکنون شاخص و معیاری برای ارزیابی مدارس غیردولتی درآموزش وپرورش وجود نداشته است.
وی ادامه داد: با استفاده و بهره گیری از استادان برجسته ارزشیابی وزارت آموزش وپرورش ، ملاک و شاخص های ارزیابی مدارس غیردولتی تدوین و تهیه شده است.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش گفت که با تهیه این ملاک ها، مدارس غیردولتی در چهار مرحله ارزیابی خواهند شد.
وی از خودارزیابی مدارس توسط موسس به عنوان مرحله نخست ارزیابی مدارس غیردولتی نام برد و ادامه داد: براساس ملاک های تعیین شده، موسسان مدارس اطلاعات و آمار لازم را تهیه می کنند.
زینی وند، ارزیابی منطقه ای و اداره مشارکت آموزش وپرورش استان ها را مراحل دوم و سوم ارزیابی مدارس غیردولتی برشمرد و گفت که در این دو مرحله ، براساس اطلاعات ارائه شده از سوی موسسان مدارس غیردولتی روند بررسی و ارزیابی ها از سوی کارشناسان اداره آموزش وپرورش هر منطقه و اداره مشارکت های اداره کل آموزش و پرورش استان ها انجام می شود.
وی مرحله چهارم ارزیابی مدارس غیردولتی را که توسط کارشناسان اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی کشور انجام می شود به عنوان مرحله ویژه و نهایی برشمرد.
به گفته مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی، مدارسی که امتیاز کمتر از ۷۵ را کسب کنند باید برای مناسب سازی وضعیت آموزشی و پرورشی خود اقدام کنند تا مجوزهای لازم برای ادامه فعالیت برای آنان اعطا شود.
زینی وند بر اجرای گام به گام ارزیابی مدارس غیردولتی خبرداد و گفت: با توجه به اینکه اکثراین مدارس در مکان های استیجاری و فاقد ملاک‌های تعیین شده هستند ، باید در زمان تعیین‌شده برای مناسب سازی شرایط اقدام کنند.
دراین جلسه جمعی از مدیران و موسسان مدارس غیردولتی مازندران با بیان دیدگاه و مشکلاتشان، کم بودن میزان شهریه دریافتی از دانش آموزان، نبود همکاری لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی، اجرایی نشدن قوانین مصوب و توسعه بی رویه مدارس خاص در شهرستان ها را از چالش ها و دغدغه های پیش روی فعالیت خود عنوان کردند

مطلب پیشنهادی  باورنکردنی!!! مطابقت 92 درصدی پکیج دینی صد با سوالات کنکور

.bozorgsal - مدارس غیردولتی ارزیابی می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها