معرفي رشته‌ي مهندسي مکانيک دانشگاه شريف ازنگاه رتبه ۱۳۸ کنکور

بازگشت به نوشته‌ها

معرفي رشته‌ي مهندسي مکانيک دانشگاه شريف ازنگاه رتبه ۱۳۸ کنکور

معرفي رشته‌ي مهندسي مکانيک دانشگاه شريف ازنگاه رتبه 138 کنکورReviewed by دینی صد on Jul 5Rating:

مهدي موسايي دانشجوي مهندسي مکانيک شريف- رتبه۱۳۸کنکور سال ۹۱

معرفي رشته‌ي مهندسي مکانيک :

دانشگاه صنعتي شريف مطرح ترين دانشگاه ايران مي باشد و رشته ي مهندسي مکانيک اين دانشگاه همواره مورد استقبال دانش آموزان برتر کشور بوده است .در دانشکده ي مهندسي مکانيک که با سابقه ترين دانشکده ي اين دانشگاه ميباشد، اين رشته در ۴ گرايش ارايه ميشود که عبارتند از:

۱)طراحي جامدات:هدف از اين گرايش تربيت متخصصاني ميباشد که بتوانند در مراکز توليد و کارخانه ها اجزا و مکانيزم ماشين الات مختلف را طراحي کنند.

۲)حرارت و سيالات:اين گرايش مربوط به بکار بردن علوم مربوط جهت طرح و محاسبه اجزا سيستم هايي که اساس آنها بر تبديل انرژي و انتقال حرارت و جرم است ميباشد.

۳)ساخت و توليد:هدف اين گرايش پرورش متخصصاني است که با استفاده از تکنولوژي مربوط به ابزار سازي و ريخته گري و … طراح کارخانه و واحد هاي توليدي صنعتي که در زمينه ساخت و توليد ماشين آلات هستند، باشند.

۴)مهندسي دريا: اين گرايش که فقط در دانشگاه صنعتي شريف ارايه ميشود مربوط به کشتي سازي و در زمينه طراحي بدنه ،سيستم هاي پيشرانه ،پايداري کشتي در مقابل امواج و… ميباشد.

با توجه به روند توسعه و پيشرفت کشور اين رشته داراي بازار کاري مناسبي ميباشد و به عبارتي يک مهندس مکانيک کارامد هيچگاه بيکار نميماند.

دانشکده ي مکانيک شريف داراي روابط علمي مناسبي با ديگر دانشکده هاي مکانيک مانند آلبرتا(کانادا)و … دارد که اين به نوبه خود باعث ارتقاي علمي اين دانشکده شده است.

مطلب پیشنهادی  رتبه بندی دانشگاه های ایران

موسسه حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها