معرفي رشته حقوق از نگاه دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتي

بازگشت به نوشته‌ها

معرفي رشته حقوق از نگاه دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتي

معرفي رشته حقوق از نگاه دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتيReviewed by دینی صد on Jul 7Rating:

مهرنوش فتاحي – دانشجوي حقوق دانشگاه شهيد بهشتي-رتبه۸۶ منطقه

 

 معرفي رشته حقوق دانشگاه شهيد بهشتي :

 

رشته حقوق يکي از پر مخاطب ترين و پرطرفدارترين رشته هاي گروه علوم انساني است. از دلايلي که مي توان براي اين امر برشمرد: يکي ماهيت جذاب اين رشته است به خصوص براي کساني که به استدلال و منطق و درک قوانين و مقررات علاقه دارند و ديگر درآمدزايي بالاي اين رشته است.

 

از دروس پايه اي براي توفيق در رشته حقوق بايد به عربي و زبان انگليسي يا فرانسه اشاره کرد. هم چنين به سبب ماهيت استدلالي آن فهم عرفي از درس منطق دبيرستان نيز لازم است. در دوره کارشناسي کليات لازم در اين رشته تدريس مي شود که چندي از دروس مهم آن عبارتند از: حقوق مدني، حقوق جزا اعم از عمومي و اختصاصي، اصول فقه و متون فقه که دو درس آخر به ترتيب با منطق و عربي در ارتباط هستند. علاقه مندان به مقاطع بالاتر مي توانند در يکي از شاخه هاي حقوق عمومي، حقوق خصوصي، حقوق جزا و … ادامه تحصيل بدهند.

 

دانشگاه شهيد بهشتي با داشتن رتبه اول در اين رشته ميان دانشگاه هاي معتبر کشور گزينه مناسبي براي متقاضيان اين رشته مي باشد. استادان فرهيخته و بنامي در اين دانشگاه تدريس مي کنند که هم زمان از سابقه حقوقي بالايي هم برخوردار هستند.

 

بازار کار :

 

ناگفته نماند که عرصه شغلي رشته حقوق با مدرک کارشناسي از تنوع بالايي نظير وکالت، قضاوت، مشاوره حقوقي، سردفتري و … برخوردار است. مهمترين زمينه شغلي اين رشته وکالت است که براي دريافت پروانه وکالت لازم است بعد از گرفتن مدرک کارشناسي علاقه مندان در آزمون ورودي کانون وکلاي دادگستري مرکز شرکت کرده و پس از گذران دو سال کارآموزي موفق به کسب پروانه وکالت  شوند. لازم به ذکر است که طي مدارج بالاتر در بهبود وضعيت شغلي در اين رشته موثر است. از جمله اين که با دريافت مدرک دکتري از دانشگاه هاي معتبر مي توان به تدريس در دانشگاه ها پرداخت.

مطلب پیشنهادی 

معرفي رشته حقوق – موسسه حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها