معرفي رشته پزشکي از نگاه دانشجوي دانشگاه تهران

بازگشت به نوشته‌ها

معرفي رشته پزشکي از نگاه دانشجوي دانشگاه تهران

معرفي رشته پزشکي از نگاه دانشجوي دانشگاه تهرانReviewed by دینی صد on Jul 6Rating:

نريمان صمدائيان رتبه ۱۷۵ کنکور ۸۹

اين رشته نيز مانند ساير رشته‌ها خصوصيات خاص خود را دارد که از جمله ويژگي‌هاي آن مي توان به راه طولاني ، درس‌هاي متفاوت، نحوه‌ي آموزش متفاوت ، محيط متفاوت (بيمارستان) و .. اشاره کرد. به دليل همين تفاوت‌هاست که وقتي يک فرد مي‌خواهد وارد اين رشته شود حتما بايد شناخت درستي از خود و از اين رشته داشته باشد وگرنه با مشکلات زيادي مواجه خواهدشد.

در مورد راه طولاني مي‌توان اشاره کرد که دوره‌ي عمومي معمولا ۷ سال به طول مي‌انجامد که دو سال و نيم مربوط به علوم پايه ، ۱ سال فيزيوپاتولوژي و سه سال و نيم هم کارآموزي  و کارورزي در بيمارستان مي‌باشد. بعداز آن مرحله‌ي گذراندن طرح و بعد امتحان تخصص و بقيه ماجرا.

درمورد درس‌هاي رشته پزشکي مي‌توان اين نکته را گفت که اکثر دروس با حجم بالاي داده همراه است که بايد توانايي درک ارتباط دروس و نحوه‌ي استفاده از اين داده‌ها را داشته باشيد که سختي اصلي دروس نيز به دليل حجم بالاي داده‌هاست که با تلاش قابل حل است.

در مورد نحوه‌ي آموزش در دوره‌ي علوم پايه تقريباً مانند ساير رشته ها مي‌باشد ولي با ورود به دوره‌ي فيزيوپاتولوژي کمي تغيير مي‌کند و بعدازآن در قسمت کارآموزي نحوه‌ي آموزش تغيير محسوسي خواهد داشت که در اين مرحله بيشتر داده هايي که در گذشته آموختيد بصورت عملي مورد استفاده قرارخواهد گرفت.

درآخر هم يک نکته را بايد ذکر کنم  که فقط به اين دليل که همه مي گويند که اين رشته آينده‌ي خوبي دارد و يا اينکه خيلي سخت و طولاني است تصميم نگيريد بلکه بدرستي همه‌ي شرايط مربوط به آن را بشناسيد و بعد به سوي آينده گام  برداريد.

مطلب پیشنهادی  موانع عمده درس خواندن

رشته پزشکي – موسسه حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها