مهندسي عمران از زبان رتبه‌ي ۱۶۳ کنکور

بازگشت به نوشته‌ها

مهندسي عمران از زبان رتبه‌ي ۱۶۳ کنکور

مهندسي عمران از زبان رتبه‌ي 163 کنکورReviewed by دینی صد on Jul 11Rating:

حسن فدوي، دانشجوي رشته‌ي مهندسي عمران دانشگاه شريف، رتبه‌ي ۱۶۳ منطقه‌ي ۲ 

 يکي از دلايل انتخاب رشته مهندسي عمران فعاليت اعضاي خانواده در اين رشته بود که باعث ايجاد علاقه از دوران کودکي در من شده بود. توانايي کار در ادارات در حين فراهم بودن زمينه براي ثبت شرکت و هم‌چنين انجام کار آزاد در اين زمينه نيز يکي ديگر از دلايل انتخاب من بود.

طبيعي است که نگرش به اين موضوع و اين رشته قبل از دوره‌ي دانشگاه با بعد از دوره‌ي دانشگاه تفاوت زيادي دارد اما اين رشته به علت ملموس بودن بيش‌تر از رشته‌هاي ديگر مي‌توان از خواندن درس‌ها لذت برد چون تقريباً براي بيش‌تر مطالب مثال عيني وجود دارد؛ ولي در کار با توجه به زمينه‌اي که مي‌خواهيم در آن مشغول بشويم ممکن است دانشگاه از ۰ تا ۱۰۰ درصد به ما کمک کند. به گونه‌اي که در زمينه‌ي اجرا چيزي که نقش اول را بازي مي‌کند روابط عمومي، بعد تجربه و بعد تحصيلات آکادميک است؛ اما در زمينه‌ي محاسبات نقش اين موارد به ترتيب اولويت کم‌رنگ يا پررنگ‌تر مي‌شوند.

در دانشگاه‌هاي ايران در مقطع کارشناسي بيش‌تر گرايش عمران عمران موجود است که در کارشناسي ارشد به گرايش‌هايي چون مديريت پروژه‌ي سازه‌، زلزله، خاک، آب، سازه‌هاي هيدروليکي و… تقسيم مي‌شود. داشتن روابط عمومي بالا در اين رشته حرف اول را مي‌زند. هر چند همان طور که گفته شد در بعضي زمينه‌ها نياز به اين توانايي کم‌تر ديده مي‌شود ولي در کل بسيار مهم است. در صورت علاقه مانند ساير رشته‌ها زمينه‌ي ادامه‌ي تحصيل و انجام تحقيقات و مطالعه در اين رشته نيز فراهم است.

مطلب پیشنهادی  یادگیری مبحث خط و صفحه

به علت ملموس بودن رشته مهندسي عمران و نيازهاي مشخص، درس‌هاي اين رشته نسبت به درس‌هاي رشته‌هايي چون برق و مکانيک ساده‌تر بوده و به طبع آن خستگي از درس در آن نسبت به اين گرايش‌ها کم‌تر است.

موسسه حرف آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها