نیمه پر لیوان را ببینید، به نفع شماست!

بازگشت به نوشته‌ها

نیمه پر لیوان را ببینید، به نفع شماست!

نیمه پر لیوان را ببینید، به نفع شماست!Reviewed by دینی صد on Feb 5Rating:

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، بنابر مطالعه‌ای جدید که در مجله کتابخانه عمومی علوم منتشر شد،‌ منفی‌گرا بودن یکی از دلایل مهم تصادفات رانندگی است. این مطالعه نشان داد شخصیت افراد و نوع نگرش آن‌ها به رویداد‌های اطراف می‌تواند منجر به تصادف شود و یا حتی از آن جلوگیری کند.

این مطالعه بر روی ۳۸ راننده با حداقل ۳ سال سابقه رانندگی انجام شد و آن‌ها را به دو دسته رانندگان امن و خطرناک تقسیم کرد و عادات رانندگی آن‌ها از جمله رد کردن چراغ قرمز و بستن کمربند را در نظر گرفت.

سپس از رانندگان خواسته شد که رنگ حاشیه مجموعه‌ای از تصاویر را تشخیص دهند. رنگ حاشیه تصاویر قرمز یا آبی بود، در واقع این آزمایش آزمونی برای تعیین احساسات و نحوه نگرش آن‌ها بود. نتایج احساسات منفی، مثبت و خنثی را به‌خوبی نشان می‌داد. در آزمایش‌ انجام‌شده افرادی که منفی‌گرا بوند دیرتر از افراد دیگر رنگ‌های حاشیه تصاویر را تشخیص می‌دادند و این بدان معنی است که عکس‌العمل آن‌ها کمتر است.

نتایج این مطالعه نشان داد که افرادی که نیمه خالی لیوان را می‌بینند و منفی‌گرا هستند در مقایسه با افراد خنثی یا مثبت به محرک‌های متفاوت به خصوص محرک‌های منفی دیرتر واکنش نشان می‌دهند و به همین دلیل هنگام رانندگی در صورت مواجه شدن با مانع و یا وضعیتی ناگهانی احتمال آنکه تصادف کنند بیشتر است.

از طرف دیگر این مطالعه نشان داد که رانندگانی که با دقت و حساسیت بالا رانندگی می کنند افرادی مثبت نگر هستند و همواره نیمه پر لیوان را در نظر می گیرند.

مطلب پیشنهادی  ۴ هزار ثبت‌نام جدید در کنکور ۹۵
منبع : باشگاه خبرنگاران
13941112P552rn7219 1 - نیمه پر لیوان را ببینید، به نفع شماست!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها