وضعیت پذیرش و ظرفیت قبولی در کنکور ۹۴

بازگشت به نوشته‌ها

وضعیت پذیرش و ظرفیت قبولی در کنکور ۹۴

وضعیت پذیرش و ظرفیت قبولی در کنکور 94Reviewed by دینی صد on May 15Rating:

شرایط پذیرش و قبولی شرکت کنندگان در آزمون امسال برای ورود به دانشگاهها کاملا محیا شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور پیش‌بینی کرد: از آنجا که گنجایش دانشگاه‌های کشور یک ونیم میلیون نفر است با تعداد کنونی شرکت کنندگان همه آنها در آزمون ورود به دانشگاهها قبول می شوند.

حسین توکلی با اعلام این که آمار شرکت کنندگان کنکور امسال کاهش یافته است افزود : شمار شرکت کنندگان در آزمون سراسری پارسال یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۸۲نفر بود درحالی که امسال ۸۸۷هزار و ۸۴۵ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ شرکت کرده اند.

او گفت: این خبر خوشی برای داوطلبان بخاطر شانس بیشتر آنها در قبولی است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: چهل و پنجمین آزمون سراسری کشور روزهای ۲۱ و ۲۲خرداد امسال برگزار می شود و نتایج آزمون سراسری هفته اول مرداد بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

حسین توکلی گفت: در کنکور ریاضی فنی امسال گنجایش دانشگاه‌های کشور ۲۵۰ هزار نفر است اما فقط ۱۸۱هزار و ۴۹۹داوطلب در کنکور شرکت کرده اند و در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز که در سه سال گذشته در مقایسه با رشته علوم انسانی شرکت کننده بیشتری داشته است پارسال ۵۲۲هزار داوطلب و امسال ۴۹۷هزار نفر شرکت کرده اند.

او گفت: درگروه علوم انسانی نیز ۱۸۰ هزار نفر ودرگروه هنر ۱۰ هزار و ۷۰۰نفر، داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در آزمون سراسری امسال هستند.

مطلب پیشنهادی  مقام دوم آذربایجان شرقی در کسب رتبه های کنکور کشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها