پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان توسط دانشگاه تربیت مدرس

بازگشت به نوشته‌ها

پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان توسط دانشگاه تربیت مدرس

پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان توسط دانشگاه تربیت مدرسReviewed by دینی صد on Jul 20Rating:

دانشگاه تربیت مدرس در دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵ از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، دانشگاه تربیت مدرس به منظور فراهم ساختن زمینه جذب برگزیدگان علمی و مستعد مقطع کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد، شورای هدایت استعدادهای درخشان و شیوه نامه پذیرش برگزیدگان علمی مصوب شورای دانشگاه، برگزیدگان علمی واجد شرایط عمومی و اختصاصی را در دوره های کارشناسی ارشد پذیرش می کند.

داوطلبان برای ثبت نام الکترونیکی و ارسال مدارک از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) این حداکثر تا پایان روز شنبه مورخ ۲۴ بهمن ماه اقدام کنند.
علاقمندان برای دریافت بیشتر می توانند به وبگاه دانشگاه تربیت مدرس (بخش آموزش) به نشانی http://www.tmu.ac.ir مراجعه کنند.

** ادغام دانشگاه های موازی در برنامه ششم توسعه
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت تصمیم دارد در برنامه ششم موضوع ادغام برخی از دانشگاه های موازی را در دستور کار قرار دهد.
قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه برخی از موسسات دانشگاهی از داشتن یک عضو هیات علمی محرومند، گفت: باتوجه به اینکه در کشور از دانشگاه های غیر انتفاعی و یا موسسات دانشگاهی زیادی برخورداریم اما با این وجود در برخی از نقاط با کمبود دانشگاه و موسسات دانشگاهی و اعضای هیات علمی روبرو هستیم که این مسئله باعث زیر سوال رفتن جایگاه دانشگاهی شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید تخصصی شوند، افزود: در حال حاضر روز به روز از تعداد دانشجویان کشور کاسته می شود و تا زمانیکه تعداد دانشجویان به همین منوال رو به کاهش باشد دیگر لزومی ندارد که این همه دانشگاه داشته باشیم به همین منظور دانشگاه های موازی و هم مسیر ادغام خواهند شد.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با دانشگاه جامع علمی- کاربردی هر دو از یک هدف مشترک آن هم تربیت نیروی متخصص و ماهر برخوردارند و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود که این دو دانشگاه در یک مسیر مشخص قرار بگیرند و به صورت تخصصی با هم ادغام شوند.
به گزارش روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، احمدی با بیان اینکه ۴۰ درصد از دانشجویان در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند، افزود: با حمایت کردن از دانشگاه آزاد که هیچ باری به دوش دولت ندارد و دارای ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دانشجو که چیزی حدود ۴۰ درصد از دانشجویان کشور را تشکیل می دهد می توان در راستای ادغام دانشگاه های موازی کمک گرفت.

مطلب پیشنهادی  چند روش برای افزایش توانایی و قدرت مغز

 

 

پ13941103Pf7455r825 - پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان توسط دانشگاه تربیت مدرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها