چرا بعضی‌ها موفق‌تر هستند؟

بازگشت به نوشته‌ها

چرا بعضی‌ها موفق‌تر هستند؟

چرا بعضی‌ها موفق‌تر هستند؟Reviewed by دینی صد on Nov 6Rating:

کم‌تر کسي است که دلش نخواهد در زندگي موفقيت چشمگيري به دست آورد، اما تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چرا بعضي از افراد هر چه‌قدر تلاش مي‌کنند به نقطه‌ی ايده‌آلي که در ذهنشان تجسم کرده‌اند نمي‌رسند، اما در مقابل عده‌اي ديگر هستند که در هر زمينه‌اي که فعاليت مي‌کنند به موفقيت مي‌رسند. راز موفقيت اين دسته از افراد را براي‌تان خواهم گفت و مطمئن باشيد اگر به آن عمل کنيد موفق خواهيد شد.

برنامه بريزيد و به آن بچسبيد

براي زندگي‌تان يک نقشه‌ی راه داشته باشيد. جزئيات اهدافتان را بنويسيد، اما اهدافتان را واقعي و در حد توانتان در نظر بگيريد. وقتي برنامه‌اي را تنظيم کرديد به آن وفادار باشيد و اجرايش کنيد. اکثر کساني که ناموفق هستند برنامه‌هاي زندگي و اهدافشان را نيمه رها مي‌کنند و نداشتن ثبات و پشتکار باعث مي‌شود موفق نباشيد.

قدم‌هاي کوچک برداريد

براي هدفتان خواه بزرگ باشد يا کوچک قدم برداريد، حتي اگر بسيار جزئي باشد. با اين کار در خودتان اين باور را به وجود آورده‌ايد که امر مهمي را آغاز کرده‌ايد و ملزم مي‌شويد که ادامه‌ی مسير را طي کنيد.

خيلي سريع تغيير نکنيد

يکي از رموز موفقيت ايجاد تغييرات مناسب و کارآمد در سبک زندگي‌تان است، اما ايجاد اين تغييرات نيز نياز به رعايت تکنيک‌هاي مخصوص به خود دارد. براي مثال براي تغيير يا حذف کردن يک‌سري رفتارها و عادات نامناسب بايد زماني مشخص را برايش در نظر بگيريد و يک‌شبه انتظار منقلب شدن خودتان را نداشته باشيد. اگر انتظارات غير واقعي از خودتان داشته باشيد به‌تدريج از انجام تغييرات دلزده مي‌شويد و بايد با موفقيت خداحافظي کنيد.

مطلب پیشنهادی  برنامه ریزی برای کنکوریای 1396

کمک بخواهيد

فرض را بر اين مي‌گيريم که شما نقشه‌ی راه مشخص و دقيقي را آماده کرده‌ايد و قدم‌ها‌ي کوچكتان را هم برداشته‌ايد. عزمتان را جزم کرده‌ايد که با پشتکار و تلاش به هدف مشخصتان برسيد، اما خيالتان را راحت کنم، تنهايي نمي‌توانيد نتيجه‌ی مطلوبي دريافت کنيد و براي اين کار به کمک ديگران نياز داريد؛ اما کمک گرفتن هم راه و روش مخصوص به خودش را دارد. از کساني کمک بگيريد که در عين واقع‌بين بودن به شما دلگرمي داده و نکات آموزنده‌اي داشته باشند. از افرادي که نسبت به هر چيزي بدبين هستند و جسارت لازم را براي پيگيري يک هدف ندارند پرهيز کنيد. شنيدن تجربيات ديگران و تکرار نکردن اشتباهات ديگران مي‌تواند در درازمدت شما را به موفقيتي چشمگير برساند.

ناله نکنيد

هيچ انسان موفقي اهل غر زدن و شکايت کردن نيست. اين دسته از افراد اعتقاد دارند به جاي غر زدن و انتقاد کردن از شرايطي که در آن قرار دارند بايد تلاش کرد و قدم‌هاي مؤثر برداشت.

با همه‌ی وجود براي يک بار هم که شده دست به تغيير بزنيد و با جايگزين کردن عادات خوب زندگي‌تان را دلنشين‌تر کنيد. به ياد داشته باشيد که هر انساني تنها يک بار فرصت زندگي کردن دارد و زندگي همان شانسي است که شما به دنبال آن هستيد. از اين اولين و آخرين شانستان به‌درستي استفاده کنيد.13940809P878gx5134 - چرا بعضی‌ها موفق‌تر هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها