چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم

بازگشت به نوشته‌ها

چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم

چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویمReviewed by دینی صد on Feb 24Rating:

امین حق وردی روانشناس عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: افکار مزاحم و آزاردهنده یکی از عوامل مهم برهم زننده تمرکز بوده که باعث مختل شدن روند طبیعی زندگی و فعالیت های روزمره افراد میشود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین این عوامل، تلفن همراه است که با زنگ خوردن های مکرر به بهانه دریافت پیام و تماس بوده؛ همچنین خستگی یکی از شناخته شده ترین و مهمترین عامل های عدم تمرکز است.

حق وردی اضافه کرد: افسردگی و استرس نیز از دیگر موارد برهم زننده تمرکز بوده که بهترین کار، استفاده از روش های ضداسترس و اضطراب از جمله گوش دادن به موسیقی های آرام بخش و مورد علاقه،ورزش،استراحت کافی،رفتن به سفر و گشت و گذار در طبیعت می تواند تاثیر بزرگی در کاهش استرس و افسردگی داشته باشد.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: تنظیم تلفن همراه بر روی سکوت و روشن کردن پیام گیر صوتی آن به منظور استراحت و آرامش در ساعات خارج از محیط کار می تواند کمک بزرگی برای کاهش عوامل استرس زا باشد همچنین اولویت بندی برنامه ها برای تمرکز بر روی آنها از دیگر موارد کمک به افراد در این شرایط است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
13941120P8i2r26294 2 - چگونه از دست افکار مزاحم خلاص شویم

مطلب پیشنهادی  گزارشی از همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور 94

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها