کاهش تعداد داوطلبان کنکور سراسری به ۸۵۰ هزار نفر

بازگشت به نوشته‌ها

کاهش تعداد داوطلبان کنکور سراسری به ۸۵۰ هزار نفر

کاهش تعداد داوطلبان کنکور سراسری به ۸۵۰ هزار نفرReviewed by دینی صد on May 17Rating:

معاون آموزش متوسط وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تغییر رویکرد جامعه نسبت به تحصیل در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه کشور در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند.

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی زرافشان در آیین اختتامیه مسابقات علمی هنرستانهای فنی و حرفه‌ای کشور که در ۳۵ رشته برگزار شد، افزود: افزایش جذب دانش آموزان به این هنرستان‌ها نوید خوبی برای توسعه و تقویت مهارت دانش آموزان، آینده اشتغال و همچنین حل مشکل بزرگ پشت کنکوری‌ها است.

معاون آموزش متوسط وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال جاری تعداد داوطلبان آزمون سراسری کنکور کشور به ۸۵۰ هزار نفر رسیده که این میزان هر ساله در حال کاهش است چرا که مردم به این نتیجه رسیده‌اند که اشتغال مهم‌تر از مدرک تحصیلی صرف است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش وظیفه دارد علاوه بر آموزش‌های علمی و مسایل درسی، شرایطی را فراهم کند تا دانش آموزان بتوانند استعدادهای مختلف خود را بروز دهند.

زرافشان کیفیت بخشی با تقویت بنیه علمی هنرجویان فنی و حرفه‌ای را از اولویت‌های مهم وزارت آموزش و پرورش ذکر کرد و گفت: برای این کار بودجه‌های خاصی نیز در وزارتخانه در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش متوسط وزیر آموزش و پرورش بر شناسایی و هدایت استعدادهای مختلف دانش آموزان تاکید کرد و افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز انسان‌ها دیگر به عنوان موجواتی تک ساختی شناخته نمی‌شوند بلکه موجوداتی دارای ابعاد مختلف وجودی هستند که تربیت با اعتدال می‌تواند استعدادهای مختلف آن‌ها را رشد دهد.

مطلب پیشنهادی  ظرفیت حافظه انسان به اندازه کل اینترنت

وی خاطرنشان کرد: بر خلاف تربیت کاریکاتوری که تنها یک بخش از ابعاد وجودی را مورد توجه قرار می‌دهد در تربیت اعتدال محور، تمامی ابعاد وجودی انسان بطور متعادل همراه با یکدیگر رشد می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش برگزاری مسابقات علمی و عملی و تشکیل پژوهش سراهای دانش آموزی را گامی موثر در جهت شناسایی استعداد‌ها برشمرد و افزود: با برگزاری این آزمون‌ها می‌توان ضمن شناسایی استعدادهای مختلف دانش آموزان، آن‌ها را به سمت مناسبی هدایت و خدمات ویژه تری را به آنان ارائه داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها