کسب رتبه ۳۰ کنکور سراسری ۹۴ توسط دانش آموز منطقه دشتیاری

بازگشت به نوشته‌ها

کسب رتبه ۳۰ کنکور سراسری ۹۴ توسط دانش آموز منطقه دشتیاری

کسب رتبه 30 کنکور سراسری 94 توسط دانش آموز منطقه دشتیاریReviewed by دینی صد on Aug 7Rating:

۱۴ مرداد ۹۴ رتبه های تک رقمی کنکور ۹۴ کانونی در سال فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران حضور داشته و به همراه اولیای خود در جشن تجلیل از نخبگان شرکت کردند.

کاظم قلم چی در این مراسم با این موضوع  اشاره کرد که در سال های اولی که این مراسم برگزار می شد دانش آموزان بیان نمی کردند که به واسطه ی سخت کوشی و زحمت و تلاش به موفقیت رسیده اند ولی امروزه خصوصا رتبه های تک رقمی امسال زحمت و تلاش را فضیلت می دانند و من همواره تلاش می کردم زحمت و تلاش را ارج نهیم و خوشبختانه دانش آموزان حتی بیان می کردند در مدارس آن ها هم این موضوع قابل اخترام است و سخت کوشی و تلاش را ارزشمند می دانند.

یکی از رویدادهای خوبی که اخیرا در کانون اتفاق افتاده است این است که در منطقه ای تحت عنوان “دشتیاری” چابهار از سیستان و بلوچستان آزمون های کانون برگزار می شود و فرصتی برابر برای دانش آموزان مناطق محروم فراهم شده است . این موضوع با همکاری انجمن حامی و بنیاد علمی آموزشی قلم چی محقق شد و تا کنون ۱۳ آزمون رایگان در این منطقه برگزار شد.

در دشتیاری دانش آموزان غالبا پس از ۶ سال از تحصیل محروم می ماندند و دانش آموزان این منطقه از امکانات آموزشی محروم بودند. از پاییز سال ۹۳ انجمن حامی با کانون آشنا شد و مورد حمایت آن واقع شد و نه تنها به مرور آزمون  ها برگزار شد بلکه کتاب های مورد نیاز امکانات سخت افزاری به این منطقه ارسال شد و امسال رتبه ۳۰ از این منطقه را  داشتیم .

مطلب پیشنهادی  نتايج اوليه کنکور ۹۴ فردا اعلام مي‌شود / انتخاب رشته از ۵ مرداد

 در ادامه بخشی از صحبت های ریحانه سردار زهی رتبه ۳۰ رشته انسانی کنکور ۹۴ از منطقه دشتیاری چابهار را بخوانید:

وقتی اول دبیرستان بودم و به این فکر می کردم که روزی قرار است کنکور بدهم و آرزوی رتبه ۱ را داشتم و عکس سر در دانشگاه تهران را همواره به همراه داشتم . چون امکان رفتن به رشته ی ریاضی نبود به اجبار باید به تجربی یا انسانی می رفتم و تصمیم گرفتم رشته روانشناسی را انتخاب کنم و فقط کتاب های درسی را داشتم.

۱۰ دی ۹۳   گفتند که قرار است آزمون های کانون در منطقه ما برگزار شود و بعد از ۲ هفته در این آزمون ها شرکت کردم . می ترسیدم برای اولین بار با این آزمون ها مواجه شوم ولی خوشبختانه توانستم با ۱۰ آزمون کانون فرهنگی آموزش رتبه ۳۰ را کسب کنم. من تیرم را به سمت ماه که برای  رتبه ی ۱ نشان گرفته بودم، به این امید که اگر هم به آن نرسد جایی در میان ستارگان کسب کنم و من با کسب رتبه ی ۳۰ موفق به کسب این جایگاه شدم.

در ادامه کاظم قلم چی به این نکته اشاره کردند که هر کدام از ما با هر وضعیتی می توانیم موفق باشیم و به اهداف خود برسیم همان طور که نابینایان و کم بینایان سالانه در کنکور رقابت را به نیکی سپری می کنند و یا سامان دولتی ، دانش آموز تهرانی که امسال پس از دست و پنجه نرم کردن با سرطان موفق به کسب رتبه ی ۵۲۵ ریاضی کنکور ۹۴ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها