کیفیت مطالعه را بالا ببر

بازگشت به نوشته‌ها

کیفیت مطالعه را بالا ببر

کیفیت مطالعه را بالا ببرReviewed by دینی صد on Aug 31Rating:

محیط برای بیش‌تر شما دانش‌آموزان می‌تواند نقش مؤثری در یادگیری داشته باشد و درس خواندنتان را پرشور یا بی‌حال کند.

برای این‌که راحت‌تر و بهتر درس بخوانید نیاز به دو عامل دارید:

۱: داشتن منابع مطالعاتی مناسب و ابزارهای آموزشی

۲: استفاده‌ی درست و سازمان‌یافته از آن‌ها

یکی از دلایل طفره رفتن بعضی از دانش‌آموزان از درس خواندن، نداشتن ابزار کمک‌آموزشی است. مثلاً می‌خواهند شیمی کار کنند اما چون کتابی برای حل تست ندارند آن را کنار می‌گذارند! منابع کمک‌آموزشی داشته باشید تا بهانه‌ای برای درس خواندن نداشته باشید.

پس با دقت نیازهای‌تان را بررسی کرده و نسبت به تأمین آن‌ها اقدام کنید.

اما استفاده‌ی درست از کتاب‌ها و جزوه‌ها و … یعنی چه؟ منظور من داشتن محل مطالعه‌ی مناسب و آراسته و آرام است و ترجیح بر این است که پشت میز بنشینید و درس بخوانید.

داشتن میز مطالعه‌ی مرتب شما را به درس خواندن تشویق می‌کند و چشم‌های‌تان خسته نخواهد شد. میز درهم به درد شما نمی‌خورد، البته منظور من از میز درهم این است که کاغذهای نامربوط به درسی که مطالعه می‌کنید و لوازم غیر ضروری و کتاب‌هایی که هنوز زمان مطالعه‌شان نیست روی میز باشد؛ چون هر چند دقیقه چشمتان به آن‌ها می‌افتد و ممکن است آرامشتان را بر هم بزند و فکرتان به آن سمت می‌رود که وقت‌تان کم است و شاید نتوانید این‌ها را تمام کنید و هزار جور فکر و خیال دیگر. پس برای جلوگیری از حواس‌پرتی کتاب‌ها و جزوه‌های دیگر را جایی بگذارید که چشمتان به آن‌ها نیفتد. اگر میز مطالعه و محیط اطرافتان مرتب باشد کارایی یعنی کیفیت مطالعه‌تان بالا می‌رود.

مطلب پیشنهادی  رشته موسيقي از نگاه رتبه‌ي 17 کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها