۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

بازگشت به نوشته‌ها

۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدیدReviewed by محمد رضا بابایی on Sep 3Rating: 4.0۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدیدمحمود مهرمحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر از ورود ۲۰ هزار نفر در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ هزار نفر سهم آزمون سراسری و ۱۰ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب می شوند.

محمود مهرمحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر از ورود ۲۰ هزار نفر در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ هزار نفر سهم آزمون سراسری و ۱۰ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب می شوند.


مهرمحمدی افزود: ۱۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان شده و از این طریق در ردیف استخدام قرار میگیرند و دوره تحصیل ۴ ساله خود برای اخذ مدرک را در این دانشگاه سپری خواهند کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: علاوه بر ۱۰ هزار نفر جذب شده از طریق آزمون سراسری، ۱۰ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد که دوره های مهارت آموزی یکساله خود را سپری خواهند کرد.
رئیس انجمن مطالعات برنامه درسی ایران افزود: سهم آموزش پرورش و سهم دانشگاه فرهنگیان از این استخدامی ها با یکدیگر تفاوت داشته و اینکه از ۱۰ هزار نفر پذیرفته شدگان در آزمون سراسری چه تعداد در کدام استان تحصیل می کند و کجا استخدام خواهد شد متفاوت است بطوری که ظرفیت در نظرگرفته شده برای آموزش و پرورش یک استان با ظرفیت دانشگاه فرهنگیان همان استان مساوی نخواهد بود.
محمود مهرمحمدی در خصوص ایجاد رشته ها و گرایشات جدید در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: با توجه به تغییر برنامه درسی آموزش و پرورش و اجرایی شدن آن در سطح ملی و با توجه به ورود درس های جدید در برنامه های درسی، به تناسب با آنها رشته های جدید نیز در دانشگاه فرهنگیان ایجاد خواهد شد.

مطلب پیشنهادی  آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به نوشته‌ها